Zaujímavé miesta na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Zaujímavé miesta na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Hoci dovolenka na Slovensku nevychádza oveľa lacnejšie ako pobyt kdesi pri mori, ale naša rodná vlasť ponúka prírodné a kultúrne bohatstvo na každom kroku. Stačí mať oči „na stopkách“ a tešiť sa z krásy, ktorú nám vesmír uštedril.

Dovolenka s deťmi na Slovensku

strbske-pleso-tatry

Je super, že my, Slováci, sa môžeme rozhodovať medzi toľkými možnosťami. Vieme si spraviť výlet do Tatier, na Liptov, k rôznym jazerám, priehradám, vyskúšať všetky kúpaliská a aquaparky.  Čakajú na nás aj sprístupnené jaskyne a bane, ktoré nás hádam nikdy neprestanú fascinovať. Zoologické záhrady a veľkomestá Slovenska tiež ponúkajú pestré možnosti, ako využiť dni voľna nielen cez prázdniny. Bol by hriech zabudnúť na náš Národný park Slovenský rajSlovenský kras a tiež na botanické záhrady. Okrem iného nás naše slovenské galérie a múzeá rady presvedčia, že máme za sebou bohatú a  zaujímavú históriu.

bojnicky-zamok-slovensko

Pravá krása Slovenska je skrytá aj v dedinkách a malých mestách, o ktorých sa v médiách nehovorí priveľa, ale aj napriek tomu sa zaraďujú medzi tie „kúzelné“. Ak ich počas svojich potuliek objavíte a chytia vás za srdce, radi sa sem bude vracať zas a znova. Nie všetko, za čo sa platí, je tzv. senzácia.

Objavujte spontánne

Skratka sa iba tak schyťte a povedzte: „ Deti, dnes ideme na výlet!“ . Stačí, ak máte v mysli vytvorenú predstavu, ktorým smerom sa asi vyberiete. Či už za históriou, alebo iba tak – do prírody. Niekedy máme také dni, keď sa nám žiada iba relaxovať a užívať si wellness. Ten však nemusí byť za každých okolností iba v hoteli. Samotný luxus spočíva už v tom, že sme šli spolu na výlet ako rodina a v našej blízkosti počuť hlasný smiech a radostné rozhovory.

Ideálna dovolenka je tá, na ktorej sa cítime spolu dobre a ktorá nám viac dá, ako vezme. Môžeme sa pozrieť na to aj z finančnej stránky, aj z akejkoľvek inej – napríklad, ak berieme do úvahy vzdialenosť a dĺžku cestovania. Každý výlet má spoločné jedno – úmysel má byť jednoznačný. Hlavný dôvod nie je iba načerpanie nových síl, spoznávanie krajiny, ale tiež úprimnosť v tom, že chceme byť spolu a mať spoločný zážitok na celý život. Peniaze sa raz pominú, ale spomienky  v nás navždy ostanú.