Zavítajte do Bojníc

Zavítajte do Bojníc

Bojnice sa nachádzajú na pravom brehu rieky Nitra, pri úpätí pohoria Malá Magura. Kto by ich nepoznal? Veď toto mesto nám toho toľko dokáže ponúknuť! Fantastickú zoo, kúpele, zámok, nádherné prostredie a množstvo turistických lákadiel. Kvalitné služby, prívetiví ľudia a množstvo hotelov či ubytovní. Nechajte sa zlákať do Bojníc a neoľutujete.

Kúsoček histórie

Bojnice údajne patria medzi miesta, kde sa usídlili prví ľudia už pred 100 000 rokmi. V meste sa našlo množstvo dôkazov a predmetov z ich dávneho života. Azda najznámejšie sú práve kvôli svojmu zámku, o ktorom padla prvá zmienka už v roku 1113, kde sídlila aj mestská cirkev a farnosti. Najväčší rozmach však pocítili v roku 1366, kedy kráľ Ľudovít I. udelil mestu rôzne práva, slobody a privilégiá. Zažili si vojnu, aj dobré, aj zlé časy a ukázali všetkým, že sa len tak ľahko nevzdajú. Bojničania boli skvelí remeselníci a poľnohospodári a tým boli veľmi žiadaní i uznávaní. Dodnes je to mesto, kde nájdete množstvo kultúrnych i športových udalostí.

Oddych v kúpeľoch

Počas sezóny určite navštívte plážové kúpalisko. Budete sa tu cítiť veľmi príjemne a obklopení nádherou okolo vás si perfektne oddýchnete a zrelaxujete. Nie len kúpele, ale aj príroda dokáže zázraky. Využite bazénový svet, kde si môžete vyskúšať hneď niekoľko možností – a to napríklad malý bazén, veľký bazén, vonkajší bazén, žltý a zelený bazén, bazén s morskou soľou a Jánov kúpeľ. Každý z týchto termálnych bazénov je špecifický niečím iným. Procedúry ako soľný kúpeľ, bylinkový kúpeľ, fínska sauna, Sanárium, fitness vás raz-dva pozdvihnú ako na tele, tak i na duši. Balneoterapia, reflexná liečba, teploliečba, elektroliečba, kyslíková terapia, svetloliečba – to všetko sú pozvánky k získaniu lepšieho zdravia pre vás.

Bojnický zámok

Kto ho ešte nenavštívil? Posledný šľachtic, ktorý vlastnil tento skvost, sa volal gróf Pálfy. Práve on mu podaroval podobu, v akej ho vidíme dodnes, a to je gotická a renesančná talianska architektúra. Po jeho smrti sa postupne stavba stala majetkom štátu a súčasťou Slovenského národného múzea. V zámku sa koná množstvo kultúrnych podujatí a senzácií, ktoré sa páčia najmä deťom, ale taká noc strašidiel iste priláka aj nejedného dospeláka. Neváhajte vstúpiť do jeho nádherných komnát a aspoň na chvíľu sa vžite do dávnych dôb princov i princezien.

Viac ako 430 druhov zvierat v zoo

Keď sa povie „Bojnice“, okrem kúpeľov či zámku si každý iste hneď predstaví aj parádnu zoo. Nádherné prostredie, v ktorom sa nachádzajú pavilóny so zvieratami, nadchne zaručene aj flegmatikov. Je tu skutočne veľmi príjemne a okrem zvierat budete mať čo robiť, aby ste opozerali všetku krásu, ktorá za to stojí. Za pár Eur získate zážitok na celý život a možno sa aj veľa naučíte. Odfoťte sa s vaším obľúbeným zvieratkom a potom si vychutnajte chutný obed či famóznu zmrzlinu v meste.