Zbohom, nudný interiér, nastal čas na zmenu

Zbohom, nudný interiér, nastal čas na zmenu

S prebúdzajúcou sa jarnou prírodou a jasnejšími slnečnými lúčmi predierajúcimi sa cez naše okná to aj nás láka k tvorivosti a kreativite. príroda rastie do krásy a záplava farieb aj v nás akosi podvedome evokuje túžbu po zmene. Možností na realizáciu je hneď niekoľko.

Môžeme začať v šatníkoch, vybúriť sa v záhradách alebo popracovať na zútulnení a oživení našich domovov. Tou zmenou, samozrejme, nemáme na mysli žiadne nákladné stavebné úpravy. Niekedy stačí len vdýchnuť interiéru trochu života v podobe sviežich farieb a vhodne doladených doplnkov.

Nebojme sa nových vecí. Teraz je ten správny čas na experimentovanie

Zmeniť vzhľad našich „okukaných“ priestorov na niečo celkom iné, nové – to chce aspoň trochu predstavivosti a kreativity. Asi najjednoduchší a finančne najzvládnuteľnejší spôsob je použitie vhodných textílií. Textílie majú totiž neuveriteľnú moc zmeniť celkovú atmosféru našich domovov. Stačí, ak použijeme vhodný záves na okno alebo koberček, a izba dostane zrazu celkom iný vzhľad.

A nemusíme siahať len po decentných farebných kombináciách! Skúsme vniesť do interiéru trochu viac farieb, než sme možno boli zvyknutí doteraz. Pohrajme sa aj s tvarmi, napríklad vankúš nemusí byť len štvorcový. Prinesme si zeleň zvonka aj dovnútra. Izbové kvety dokážu interiér nielen zútulniť, ale pôsobia zároveň aj ako filter. A ak tomu ešte stále niečo chýba, skúsme malé doplnky – taburety, police či puffy, sú nielen praktické, ale sú aj IN.  

Čarovanie s farbami

Farby sú naozaj čarovné! Dokážu nám zlepšiť náladu, zahriať nás či inšpirovať. A kde je lepší priestor na ich prezentáciu, ak nie na stenách! Farba steny dokáže aj z tmavej izby vykúzliť prívetivé miesto na oddych a naopak, zo slnkom zaliatych priestorov chladnú oázu pokoja. Sú spojivom medzi zariadením a doplnkami. Zmenou farby miestnosti teda dosiahneme želaný efekt aj s pomerne nízkou vstupnou  investíciou. Ani tu to však netreba preháňať! Viac ako 5 farieb už bude v interiéri pôsobiť skôr rušivo. Príjemnú atmosféru v byte výrazne ovplyvňuje aj použitie svietidiel. Ak navyše zvolíme lampu, ktorá vyzerá dekoratívne aj počas dňa, nielen večer, máme vyhraté.

Naše domovy sú to, kam sa po dlhom a náročnom dni vždy vraciame. To, aby sme sa v nich vždy cítili dobre a príjemne, máme väčšinou vo vlastných rukách. Ak nás teda srdce ťahá za zmenou farieb či doplnkov, nebráňme sa tomu! Odmenou nám budú chvíle strávené v príjemnej atmosfére miesta, ktoré sa volá domov.