Zdravá náhrada oleja? Kokosový olej!

Zdravá náhrada oleja? Kokosový olej!

Kedysi dávno panoval názor, že kokos je absolútne nezdravá potravina. Tento omyl vyvrátili vedci a odborníci na zdravú výživu. Podložili to overenými faktami a my sa môžeme smelo púšťať do jeho konzumácie a iných kokosových experimentov.

Kokosový olej je expert na všetko

V gastronómii, vo farmaceutike a aj v kozmetickom priemysle. Kokosový olej je komodita číslo 1. Obrovské kokosové palmy sú schopné zarodiť až 50 kusov týchto „chlpatých“ veľkých orechov. Využíva sa hlavne jeho dužina, ktorú poznáme prevažne v nastrúhanej forme. Strúhaný kokos je špecifický svojou exotickou chuťou a teší sa obľube najmä v cereálnych produktoch, sladkostiach  i v zákuskoch. Podáva sa aj na dochucovanie jedál, ktoré potom získavajú veľmi príjemnú, zvláštnu chuť a arómu.

Lisovaním a extrakciou dužiny, vzniká kokosový olej. Ten v bio kvalite je najlepší. Je prospešný pre naše telo, pokožku, vlasy a celkové zdravie. Ale pekne po poriadku.

Mastné kyseliny s krátkym uhlíkovým reťazcom

Kokosový olej je preto taký výnimočný, lebo je ľahko stráviteľný a účinkuje okamžite. Telu dodáva energiu, silu, vitalitu a navyše sa nemusíte obávať vysokého cholesterolu. Ideálny pre všetkých „srdciarov“ a ľudí s diétami. Minerály a vitamíny, ktoré obsahuje, sú na dlhé riadky. Kokosový olej má všetko potrebné a dôležité pre zdravie. Draslík, horčík, zinok, železo, vitamíny A, E. Pre vaše zdravé kosti, kĺby, svaly, pokožku a cievy.

Zbohom zápcha a nachladnutie

Vďaka vysokému podielu vlákniny má kokosový olej blahodárny vplyv na tráviaci systém. Zlepšuje činnosť čriev a 2 polievkové lyžice denne sa postarajú o perfektný zdravý detox organizmu. Keď vás trápi chrípka, tak okrem cesnaku použite aj prírodné antibiotikum – kokosový olej. Zabíja baktérie a ničí aj kvasinkové ochorenia. To ste netušili, že?

Nielen do kuchyne

Suché a poškodené vlasy bez lesku ihneď napraví aplikácia kokosového oleja. Spravte si zábal, nechajte pôsobiť pol hodinu a následne vlasy opláchnite. Budú jemné, zdravé a žiarivé. Ani lupiny nebudú mať žiadnu šancu. Kokosový olej ošetrí všetko, čo je suché alebo popraskané. Natierajte si s ním tvár, ruky, ale aj celé telo. Získate vláčnu pokožku, ktorá sa navyše vplyvom vitamínov krásne zregeneruje. Vyskúšajte ho aj na akné alebo atopický exém. Môžete ho využiť tiež na opaľovanie, avšak pamätajte, že vás nechráni pred UV- žiarením.