Získajte ploché bruško bez cvičenia

Získajte ploché bruško bez cvičenia

Všetky chceme vyzerať skvele, cítiť sa dobre a vyžarovať pozitívne a zdravo. To sa nám však nikdy nepodarí, ak sa nevyhneme určitým zlozvykom. Ploché bruško už nemusí byť iba sen. Stačí zmeniť spôsob stravovania a urobiť prvý krok ku krásnej postave.

Menej soľte a zbavte sa aj žuvačiek

Soľ skutočne zadržiava vodu v tele. Mali by ste začať menej soliť a vyhýbať sa príliš slaným pokrmom. Hoci to môže byť spočiatku náročné, ale časom uvidíte, že na všetko sa dá zvyknúť. Dobré a kvalitné jedlo sa dá vychutnávať aj bez použitia veľkého množstva soli. Obzvlášť mužské pokolenie má vo zvyku ihneď všetko soliť ešte pred ochutnaním. Keby vedeli, aké ťažkosti soľ spôsobuje v organizme, prestali by s tým.

Milujete žuvačky? Veríte, že sa od nich priberá? Ich žuvaním sa dostáva do tela vzduch a práve sorbitol, ktoré obsahujú, spôsobuje, že trpíme plynatosťou, bolesťami brucha a jeho nafúknutím. Hoci sú príjemné spoločníčky v čase voľných chvíľ, stresu alebo hladu a pripisuje sa im veľa výnimočných vlastností, no pokiaľ sa chcete zbaviť vytŕčajúceho bruška – musí to ísť bez žuvačiek.

Treba pripomenúť, že nielen žuvanie žuvačiek, ale aj nevhodný spôsob konzumácie jedla, vedie k nafúknutému brušku. Pri jedle nerozprávať a žuť so zatvorenými ústami – to nie sú len poučky našich mám.

Potraviny, ktoré nafukujú

Kapusta, kel, reďkovka, cvikla, karfiol alebo brokolica – sú vitamínové bomby, ale zato nás vedia poriadne potrápiť! Ak máte problémy s plynatosťou a následným zlým pocitom nafúknutia, mali by ste ich nahradiť niečím iným. Prijímajte dostatočné množstvo tekutín – ideálna je obyčajná čerstvá voda. Vaše črevá krásne prečistia jabĺčka a pomaranče a bylinkové čaje dokonale povzbudia vaše trávenie a metabolizmus. Vyskúšajte mätový, zázvorový alebo feniklový. Ich pravidelným pitím zbavíte črevá zápalov a celkovo sa organizmus prečistí, čo sa prejaví aj na lepšej kvalite pleti.

Samozrejme relax!

Stres, náhlenie sa a celková nepohoda v živote tiež zapríčiňujú priberanie a pocity nafúknutého bruška. Vyčerpané telo ťažko bojuje s tukom i s trávením potravy. Snažte sa čo najviac relaxovať, pokiaľ je to čo i len trochu možné. Doprajte si dostatok spánku a pobytu v prírode. Takouto spoluprácou veľa získate, no zároveň stratíte to, čo nepotrebujete – kilá navyše.