Zjednodušte si starostlivosť o interiér vášho auta

Zjednodušte si starostlivosť o interiér vášho auta

Pokiaľ chceme, aby naše auto vyzeralo dlho ako nové, pochopiteľne sa oň treba adekvátne starať. To však neznamená len dbať o to, aby sa karoséria blyšťala ako keď sme si naše auto obzerali pred kúpou u predajcu. Pohľad na stav interiéru taktiež napovie, či si na staraní sa o svoje auto dávame naozaj záležať, alebo s ním len príležitostne navštívime automatickú umyváreň.

Textilné koberčeky vyzerajú skvelo, ale s ich údržbou je to horšie

Okrem prachu, ktorý nesadá len na nábytok v našej domácnosti, ale aj na palubnú dosku a zvyšok interiéru auta, sa pri starostlivosti o interiér automobilu musíme popasovať aj so znečistením koberčekov. Počas slnečných letných dní, keď je vonku sucho, býva znečistenie minimálne, avšak čím horšie počasie, tým horšie vyzerajú aj koberčeky v aute.

Hlavne ten vodičov, keďže na mieste vodiča pochopiteľne niekto sedí každú jazdu. Naopak ak jazdíte sám alebo len dvaja, zadné koberčeky budú dlho ako nové.

Aj keď sú rôzne textilné koberčeky často štýlovou záležitosťou, s ich údržbou to nebýva až také jednoduché. Rovnako v zimnom období, keď krajinu zahalí snehová pokrývka, sú textilné koberčeky prakticky stále zmáčané roztopeným snehom. Preto by ste minimálne v zimnom období mali zvážiť používanie gumených rohoží do auta.

Aj kufor treba chrániť

Tie sú podstatne jednoduchšie na údržbu a nevadí im ani mokrá obuv. Drobné nečistoty sa do nich „nezažierajú“ a tak ich jednoduchšie vyprášite. Rovnako ich môžete bez problémov vystriekať vodou (na rozdiel od textilných koberčekov, ktoré pred vodou skôr chránime).

V prípade, že vás to presvedčilo a chystáte sa do svojho auta kúpiť gumené rohože, zvážte rovno aj kúpu gumovej vaničky do kufra. Okrem toho, že chránia priestor kufra, respektíve pôvodný interiérový koberec, vďaka vyvýšenému okraju udržia akúkoľvek tekutinu, ktorá sa vám môže v kufri vyliať. Ako bonus zabránia nekontrolovanému pohybu vecí v kufri počas jazdy, keďže bývajú opatrené protišmykovými prvkami.

Zdroj obrázka:

Autor: Artur Wave / Shutterstock.com