Zložky kozmetiky, pri ktorých by ste mali spozornieť! Majú veľký vplyv na zdravie a krásu pleti

Zložky kozmetiky, pri ktorých by ste mali spozornieť! Majú veľký vplyv na zdravie a krásu pleti

Určite to poznáte aj vy – z médií na nás vyskakujú reklamy na kozmetiku, ktorá sľubuje zázraky. Možno jej neuveríte, ale pravdou je, že niektoré zložky kozmetiky dokážu naozaj malé zázraky na počkanie. Ktoré sa oplatí poznať?

Zložky kozmetiky, ktorým nebudete vedieť povedať nie

Máte svoje obľúbené kvety? Mnoho žien zbožňuje ruže a pritom len časť z nich vie, že práve z ruží sa získavajú mimoriadne cenné zložky kozmetiky. Ružová voda s krásnou vôňou je súčasťou mnohých kozmetických výrobkov, no vo vašej kúpeľni by nemala chýbať ani ona sama. Pleť upokojuje, regeneruje, zjemňuje a vďaka obsahu vitamínov a antioxidantov bojuje so starnutím. Pridajte ju do svojej každodennej rutiny a pocíťte jej blahodarné účinky, neoľutujete to. Skombinovať ju môžete s rôznymi pleťovými olejmi, napríklad ružový olej patrí k najvzácnejším olejom na svete a bude vás naozaj rozmaznávať. Na výrobu jedného kila oleja sú potrebné tri tony okvetných plátkov ruží, preto je taký vzácny. Poradí si s akné, starnutím pleti, prispieva k hojeniu jazvičiek a fliačikov a prináša do vašich kozmetických rituálov pokoj a harmóniu.

Čoraz slávnejší retinol

Medzi zložky kozmetiky, ktoré žnú v poslednej dobe veľký úspech, patrí retinol. Požívať retinol na pleť však nie je len moderné, ale aj zdraviu prospešné. Tento silný antioxidant poznáte aj ako vitamín A a rýchlo si ho obľúbili ženy po celom svete. Pôvodne sa používal najmä na liečbu akné, no rýchlo sa ukázal aj ako efektívny prostriedok v boji proti vráskam a známkam starnutia pokožky a znižovaniu viditeľnosti pigmentových škvŕn. Môže byť rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, prípadne vyrábaný synteticky. Dôležité je pamätať si, že používať by sa mal v noci a keďže podporuje exfoliáciu pleti, vždy treba použiť krém so SPF 30 až 50. Tento elixír mladosti je čoraz populárnejší a aj u nás si vyberiete z pestrej kozmetickej ponuky.

Akné viac nebude mať šancu

Aknózna a problematická pleť netrápi len mladých ľudí v puberte, stretnúť sa s ňou môžete v každom veku. Netreba podliehať panike, pretože niektoré zložky kozmetiky nedajú akné žiadnu šancu. Jednou z nich je aj kyselina salicylová. Prečo by ste mali používať kozmetiku s jej obsahom? Dokáže čistiť pleť do hĺbky, uvoľňuje tak aj upchaté póry a predchádza tvorbe čiernych bodiek. Znižuje tiež tvorbu kožného mazu a v neposlednom rade prispieva k zjednotenému farebnému tónu. Vďaka nej sa budú lepšie hojiť jazvičky a k zdravej a vysnívanej pleti sa tak dostanete rýchlejšie. Ktoré zložky v kozmetike obľubujete najviac?