Ako zariadiť alebo rekonštruovať kuchyňu a pritom ušetriť?

Ako zariadiť alebo rekonštruovať kuchyňu a pritom ušetriť?

Zariaďovanie alebo rekonštrukcia kuchyne je pre mnohých ľudí strašiakom. Alebo skôr pre ich rozpočty. Predsa len, z možných investícií do domácnosti ide o jednu z najväčších. To však neznamená, že sa tu nedá niečo ušetriť.

Kuchyňa na mieru alebo sektorová kuchyňa?

Jedným z prvých rozhodnutí týkajúcich sa novej kuchyne je, či si nechať vyrobiť kuchyňu na mieru, alebo sa rozhodnúť pre kategóriu sektorových kuchýň. Ak chcete ušetriť, musíte siahnuť po druhej možnosti.

To však neznamená, že nemôžete mať kuchyňu prispôsobenú svojim predstavám. Sektorové kuchyne ponúkajú dostatok možností, ako si ich prispôsobiť svojim potrebám a vkusu. A samozrejme aj priestoru, ktorý doma máte.

Dôkladne si preto všetko pomerajte a zvážte, ako čo najlepšie využiť priestor vo vašej kuchyni. Či jednoduchou pozdĺžnou kuchynskou linkou, alebo bude pre vás vhodnejšie poobzerať sa po priestranných rohových kuchyniach. A čo takto pridať kuchynský ostrovček?

Materiál, pracovná doska, drez a aj stôl a stoličky

Veľké cenové rozdiely vznikajú pri výbere materiálu. Ak chcete čo to ušetriť, rozhodne zabudnite na masív. V prípade, že chcete ísť vyložene po cene, bude vašou voľbou lamino. A ak hľadáte atraktívny pomer cena/kvalita, siahnite po MDF doskách.

So šetrením sme však ešte neskončili, nejaké tipy pre vás ešte máme. Napríklad pri výbere kuchynskej pracovnej dosky dokáže okrem materiálu spraviť rozdiel aj to, že siahnete po pracovnej doske štandardných rozmerov a nebudete „vymýšľať“ niečo atypické.

Aj kuchynské drezy sa vyrábajú z rôznych materiálov. Cenovo dostupné a pritom trvácne sú nerezové drezy. Okrem toho ide o materiál bez pórov, v ktorých by sa usádzali a množili rôzne baktérie, takže hygiena v kuchyni sa vám bude udržiavať ľahko.

A zabudnúť nemôžeme jedálenský stôl a stoličky. Tu je to jednoduché. Ponuka na trhu je tak široká, že pekné jedálenské stoličky a stôl kúpite aj v rozumných cenových kategóriách. Určite tak nebudete mať problém si vybrať.

Zdroj obrázka:

Autor: ArchiVIZ / Stock.adobe.com