Bojujte proti prvým vráskam už od začiatku

Bojujte proti prvým vráskam už od začiatku

Hovorí sa, že čo vráska, to starosť. Istým spôsobom je toto tvrdenie naozaj pravdivé. To, aký spôsob života vedieme, sa naozaj môže odzrkadliť na našej pleti. Pleť, to nie je len oblasť našej tváre, ale i krk, dekolt, pokožka rúk a vlastne pokožka celého tela. Veľa ľudí (hlavne žien) si myslí, že starostlivosť o pleť sa začína pri objavení prvých vrások, a to je chyba, pretože ak by sme sa začali starať o svoju pleť skôr, v tridsiatke budeme vyzerať minimálne o päť rokov mladšie.

Výber vhodnej kozmetiky

Muži sa k vráskam „dostávajú“ neskôr ako nežné pohlavie. Je to preto, že ženská mimika pracuje viac ako tá pánska. Každá emócia sa tak odzrkadlí doslova na tvári. Okolo dvadsiateho piateho roku života sa objavujú prvé mimické vrásky, a to v okolí úst, očí a na čele. Ak spozorujete tieto známky starnutia, vedzte, že práve dané vrásky ženy robia takými neodolateľnými. Netreba preto hneď utekať  na plastiku, stačí si iba správne zvoliť kozmetiku na váš typ pleti. To, či máte pleť zmiešanú, suchú, citlivú alebo normálnu, najlepšie a najodbornejšie zhodnotí kompetentný dermatológ či šikovná kozmetička. Mimochodom, práve teraz nastáva čas, keď by návšteva tejto hodinovej procedúry nemala vo vašom harmonograme chýbať. Aspoň raz do mesiaca sa rozmaznávajte. Vaša pleť sa vyčistí, zregeneruje, vy si oddýchnete a výsledky možno badať takmer okamžite.

Napriek tomu nezabúdajte, že všetko záleží len od vás a od vašej vôle venovať sebe a svojej pokožke dostatočnú a pravidelnú starostlivosť ráno aj večer. Vždy pred spaním si pleť dokonale vyčistite od mejkapu a nečistôt. Napríklad čajovníkový extrakt jej dodá potrebné vitamíny a hydratačný krém na noc zregeneruje pleť. Ráno pleť treba taktiež očistiť, pretože aj v noci „pracuje“ a vypudzuje von všetko, čo nepotrebuje. Samozrejme, použijeme denný krém s ochranným faktorom proti UV žiareniu, lebo vieme, že aj slnečné lúče (aj solárium) spôsobujú starnutie pleti. Kvalitný mejkap zabezpečí, že budete sebaistá žena, a navyše ochráni pred nežiaducimi vplyvmi prostredia. Nie je pravda, že pleť pod ním nedýcha. Dnešná dekoratívna kozmetika je naozaj prepracovaná.

Pomôže zmena stravy

Nielen krémy a dekoratívna kozmetika nám zdvihnú sebavedomie. Hoci už dávno sa vyvrátil mýtus, že „sme to, čo jeme“, ostáva doplniť poznatok,  že skôr to, čo pijeme. Lebo ľudské telo sa skladá z 2/3 vody, a preto je nevýhnutné dodržiavať správny pitný režim. Naučte sa vypiť aspoň 1,5 – 2 litre tekutín za deň. Samozrejme, nevynechajme fakt, že fajčiari „starnú“ skôr a taktiež ľudia, ktorí vedú hektický život naplnený stresom. Aj dostatok spánku zaručí, že rozkvitnete do krásy.