Čo o vás prezradia vaše oči?

Čo o vás prezradia vaše oči?

Oči sú bránou do duše, ako sa hovorí. Je to skutočne pravda? Oko je zmyslový orgán nášho tela, ktorý posiela informácie do mozgu. Je to vlastne jeho jediná viditeľná časť. Vedci tvrdia, že ľudia s modrými očami majú spoločných predkov a tie zelené sú vraj najvzácnejšie. Všetky bábätká sa rodia s modrými očami, až vo veku dvoch rokov získava ich farba finálnu podobu. Oko je jediný orgán ľudského tela, ktorý dokáže fungovať nepretržite, a dúhovka každého človeka je taká jedinečná ako odtlačky prstov.

Farbu ovplyvňuje množstvo melanínu

Možno ste doteraz nevedeli, že to, či máte oko zelené alebo hnedé, ovplyvňuje práve melanín –hnedé či tmavé farbivo v organizme, chrániace pred škodlivými vplyvmi slnka. Keď máte svetlú pokožku, pravdepodobne budete mať aj svetlé oči a budete náchylnejší na citlivú pokožku. Vedci skutočne zistili, že to, akí sme, napovie aj farba našich očí. Pokiaľ ste vlastníkmi tmavých/čiernych očí, pravdepodobne ste v spoločnosti veľmi obľúbení, priateľskí, ale aj tajomní, pretože je to najvzácnejšia farba. Modrookí ľudia sú vnímaní ako plachí a nedôveryhodní, avšak skutočnosť je taká, že práve oni sú silní duchom a dokážu veľa zniesť. Veľmi blízko k modrým očiam sú tie sivé. O týchto sa vraví, že sú vždy nápomocní, avšak okolie ich neberie vážne. Ľudia s jantárovou farbou očí sú spontánni, jedineční a odvážni, idúci vždy za svojím cieľom. Tí hnedookí sú veľmi priateľskí, lojálni a spoločensky obľúbení, no tiež vedia byť aj náladoví. Zelená farba očí je údajne najžiadanejšia a najpríťažlivejšia. Majitelia tejto vzácnosti sú priateľskí a priebojní, ale tiež silní a opatrní ľudia.

Okno do zdravotného stavu

Oči nie sú len bránou do duše, ale dokážu nás upozorniť na zdravotné problémy, o ktorých možno ani nevieme, že ich máme. Je to zázrak prírody, ako nás naše telo dokáže varovať včas pred blížiacim sa nebezpečenstvom. Napríklad, keď nám začne vypadávať obočie, je to signál toho, že naša štítna žľaza nie je v poriadku a mali by sme navštíviť lekára. Keď vidíte „hviezdičky“ alebo sa vám zahmlieva pred očami, pravdepodobne trpíte migrénou s aurou. Aj pocit vypuklých očí môže signalizovať, že štítna žľaza funguje rýchlejšie, akoby mala. Zožltnuté očné bielka naznačujú, že by ste mali ísť na vyšetrenie pečene a žlčníka, a rozmazané videnie môže spôsobovať aj cukrovka. Dvojité videnie predchádza mozgovej príhode, a preto nečakajte, kým sa vaše zdravotné problémy zhoršia, a riešte to už v zárodku.

A na záver, milé dámy – muži milujú pohľad do ženských očí, najmä ak sú prenikavé a je podčiarknutá ich krása a zvodnosť. Ani by ste neverili, čo pri troche správnej starostlivosti o ich krásu môžete v mužoch vyvolať. Naučte sa svoje oči využívať pre najlepšie účely a (mužský ) svet vám bude ležať pri nohách.