Interiér vášho vozidla bude vyzerať lepšie s poriadnymi autokobercami

Interiér vášho vozidla bude vyzerať lepšie s poriadnymi autokobercami

Vážení vodiči, ale aj tí, ktorí sa radi iba vyvážate autami. Prvá vec, ktorú si každý všimne, keď nastúpi do auta, sú určite autokoberce. Následne svojím všímavým okom zhodnotíme čistotu a poriadok vo vnútri. Niekedy to veru nie je žiadna sláva, ale keď zainvestujeme, bude aj poriadok, aj paráda.

Ideme si kúpiť rohože do auta

Toto sú slová „do bitky“! Na nič nečakať a skratka konať. Naše vozidlo predsa potrebuje vyzerať dobre. Nielen z vonkajšej strany. Môže sa aj lesknúť, keď vo vnútri podlahy trpia od znečistenia. Autokoberce slúžia práve na to, aby ich odbremenili od veľkej záťaže, ktorú musia denno denne znášať. Hľadajme preto také, ktoré sa dajú ľahko udržiavať, ktoré super vyzerajú a ktoré sú také kvalitné, že podlahy budú stále vyzerať ako nové.

Pre ktoré sa rozhodnúť?

Výber nebude taký náročný, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Všetky autokoberce totiž poslúžia rovnako. Perfektne priľnú k podlahe vozidla, a preto vám počas jazdy nebudú „tancovať“ pod nohami. Špeciálne upravená spodná časť zaručí, že sa môžete na sto percent venovať jazde, poprípade spievaniu piesní, ktoré si zvyknete „vypeckovať“ na maximum. Podlahy sa preto neopotrebujú tak rýchlo, ale hlavne sa nezašpinia. Je oveľa náročnejšie vydrhnúť špinu odtiaľ, ako iba vybrať rohožku, vyprášiť a je hotovo! Upratané!

Textilné či gumové autokoberce?

Alebo oboje! Do kufra je najideálnejší veľkú gumovú vaňu, pretože všetci vieme, aký vyťažený priestor to niekedy vie byť. Nákup, rôzne vecičky, domáci miláčikovia, záhradné náradie, rastliny… Kufor nám pomáha odniesť množstvo najrôznejších a najzaujímavejších vecí, ale aj najšpinavších. Vlasy nám vstávajú dupkom, ak niekedy vidíme ten neporiadok, ktorý po nich zostane. Nám však stačí urobiť jedno jediné – a to vybrať rohožku, obliať s veľkým prúdom vody a behom pár minút sa vysuší a môže aj naďalej plniť svoju ochrannú funkciu.

Textilné autokoberce sú založené na tom istom princípe. Veľmi ľahko sa udržiavajú, avšak po vyčistení s vodou im trvá dlhší čas, kým zaschnú. Keď však dbáme o ich čistotu, v interiéri nášho vozidla sú estetickým prvkom, ktorý dotvára zároveň jeho imidž.