Je pre vás zatiaľ zbytočná investícia do firemných priestorov?

Je pre vás zatiaľ zbytočná investícia do firemných priestorov?

Začať podnikať len tak bez ničoho sa nedá aj keby vám chce niekto hovoriť opak. Nejaké vstupné investície musíte porobiť, veď už len založenie s.r.o. niečo stojí. Základné vybavenie na svoju podnikateľskú činnosť taktiež potrebujete, veď ako inak by ste vykonávali svoju prácu. A ešte niečo?

Sídlo spoločnosti môže byť aj adresa vášho trvalého pobytu

Nesmieme predsa zabudnúť na sídlo spoločnosti. Pri zakladaní s.r.o. je potrebné ho uviesť. Často sú vhodné priestory taktiež nevyhnutnou investíciou, ale niekedy môžu byť (aspoň v začiatkoch) investíciou zbytočnou.

Hovoríme o prípadoch, kedy pre svoje podnikanie žiadne reálne priestory nepotrebujete. V digitálnom svete takýchto podnikateľských činností len pribúda a tak vyvstáva otázka ako sa vyhnúť investícii do priestorov firmy, ktoré budú v podstate zbytočné? Alebo aspoň zatiaľ zbytočné?

Riešením takejto situácie je zapísať si ako sídlo svojej spoločnosti adresu trvalého pobytu. Nepozdáva sa vám takéto riešenie? Nemusíte nám vysvetľovať dôvody, nie ste jediný. Existuje však ešte jedno riešenie.

Nestačilo by vám aj virtuálne sídlo?

Tým riešením je sídlo na výhodnej virtuálnej adrese. V porovnaní s tým, koľko by vás stála skutočná kancelária, je prenájom tej virtuálnej prakticky za symbolickú cenu. Nemusíte sa pritom báť o poštu, ktorá vám bude chodiť.

O jej preberanie bude postarané a o každej došlej zásielke dostanete avízo emailom. Následne si ju môžete osobne vyzdvihnúť, nechať si ju preposlať domov alebo ak ju chcete mať čo najskôr, môžete si ju nechať preposlať emailom.

V prípade, že výnimočne budete potrebovať reálny priestor, napríklad kvôli pracovným stretnutiam, pohovorom, či kontrolám, môžete si prenajať aj zasadacie priestory. Samozrejme, presne na takú dobu, ktorú budete potrebovať a tak nebudete platiť nič zbytočne.

Zdroj obrázka:

Autor: Irina Shatilova / Shutterstock.com