Matné rúže: Beauty trend, ktorý valcuje svet

Matné rúže: Beauty trend, ktorý valcuje svet

Zabudnite na lesky či perleťové tyčinky na pery. Matné rúže sú mimoriadne obľúbené a efektné. Skúsite ich aj vy?

Kedysi sme prisahali na perleť, odlesky, glitre a trblietky. Šlo o to, aby pery pôsobili čo najjagavejšie a najlesklejšie. „Mokrý look“ bol v kurze dlhé roky, no dnes hrajú prím nelesklé pery. Ak čo i len trochu sledujete svet krásy, musí vám byť už nejaký ten piatok jasné, že matné verzie rúžov sú momentálne tým pravým orechovým. Dokážu s perami priam nemožné – opticky ich zväčšiť, vyčarovať im dokonalý tvar a zakryť tiež drobné nedokonalosti. Jednoducho, kozmetický produkt na nezaplatenie!

Hlavne výrazne

Nosia sa rozmanité farby – od nude odtieňov cez čokoládové až po všetky verzie červenej a ružovej. Fuchsiová, cyklamén, koralová, bordó, tiziánová i tehlová. Je na vás, ktorý odtieň v matnej verzii bude svietiť na vašich ústach. Jediné, na čom by ste si mali dať záležať, je ich dokonalé vykreslenie. Pokojne použite kontúrovaciu ceruzku, ktorá vám pomôže k želanému tvaru. Mala by byť v rovnakom odtieni ako rúž, preto je fajn vyberať si z rovnakej značky. A verte, že kozmetické firmy ponúkajú rúžov, tyčiniek a ceruziek na vytvorenie matných pier, stovky. Vyberať môžete z rôznych odtieňov, variácií i spôsobov ako ich naniesť na pery. Voľba je len na vás.

Ako na dokonalé pery?

Majstri vizážisti používajú na dokonalé pery jeden zaujímavý a osvedčený trik. Predtým, než na ústa aplikujú rúž, pretrú ich mejkapom a poprášia púdrom. Práve tento spôsob im zaručí trvácnosť rúžu na perách. Aj kontúrovacia ceruzka drží na „pripravených“ perách oveľa lepšie. Samozrejme, že produkty na pery sú na trhu v mnohých prevedeniach vrátane tých dlhotrvácnych, no prečo to, aby vyzerali čo najdlhšie tip – top, trochu nepodporiť, však? Vďaka matným rúžom môžete byť za extravagantnú dračicu, nežnú romantičku i oslnivú femme fatale.