Pánska košeľa s dlhým alebo krátkym rukávom – ako sa rozhodnúť?

Pánska košeľa s dlhým alebo krátkym rukávom – ako sa rozhodnúť?

Horúce letné počasie núti každého muža zvažovať, či nepresedlať od košele s dlhým rukávom na košeľu s krátkym. Kedysi bývala košeľa s krátkym rukávom doménou všetkých čudákov. Dnes tomu tak nie je, pretože časy aj móda sa zmenili. Košeľa s krátkym rukávom je preto vhodná na mnohé príležitosti. Ako sú teda na tom oba zmienené typy košieľ?

Čo by ste mali vedieť o košeli s krátkym rukávom?

Vysoké teploty priam zvádzajú ku košeli s krátkym s rukávom. A buďme k sebe úprimní, vo voľnom čase ide o skvelú voľbu. Môžete si k nej obliecť džínsy, šortky, dopasovať k nej biele tenisky a slnečné okuliare a získate outfit ako vyšitý na popoludňajšiu vychádzku do mesta či parku.

Samozrejme, košeľu s krátkym rukávom môžete kombinovať tiež s chinos nohavicami, ktoré vám dodajú na modernom vzhľade. Budete vyzerať nielen “cool”, no tiež profesionálne.

Na čom ale záleží, je aj samotný štýl košele. Je skutočne dôležité vybrať si takú košeľu s krátkym rukávom, ktorá vám pristane. Nie každá farba sa bude hodiť k odtieňu vašej pokožky, preto vyberajte obozretne. Staviť môžete aj na istotu, neutrálne farby ako je čierna, biela, sivá alebo svetlomodrá, ktoré vám zaručene nesklamú. Pre odvážnejších sú k dispozícii v ponuke Bolf.sk aj extravagantnejšie odtiene.

Skvelou správou pre exotickejšie typy je skutočnosť, že košele s krátkym rukávom vám dávajú viac slobody z hľadiska vzorov. Preto nemusíte mať strach z experimentovania a môžete vyskúšať aj o niečo šialenejšie motívy.

Čo by ste ale mali mať na pamäti, keď si obliekate košeľu s krátkym rukávom, je fakt, že nejde o náhradu košele s dlhým rukávom. Košele s krátkym rukávom môžete nosiť namiesto trička. Preto si ich obliekajte iba na menej formálne príležitosti. Inak by ste si mohli vyslúžiť zvláštne pohľady od svojho šéfa a kolegov.

Čo by ste mali vedieť o košeli s dlhým rukávom?

Košele s dlhým rukávom sú nevyhnutnou súčasťou šatníka každého muža. Aj vy by ste ich zopár mali vlastniť. Ich výhodou je, že sa hodia na mnohé príležitosti a nezažijete v nich faux pas. Navyše, ak chcete zakryť svoje ruky, poprípade tetovania, dlhý rukáv je dobrým rozhodnutím.

Ľahko ich dopasujete k akémukoľvek outfitu – k džínsom, nohaviciam aj šortkám. Môžete si k nim obliecť sako aj koženú bundu. Záleží či siahnete po košeli s dlhým rukávom na oficiálnu alebo menej oficiálnu príležitosť. Košele s dlhým rukávom dobrej kvality vyčarujú sebavedomý vzhľad, preto ich môžete nosiť na schôdzky, do práce aj na rande.

Dlhé košele sa radia tiež medzi vysoko praktický kúsok a sú obľúbené najmä v časoch jesene a zimy, kedy vás udržia v teple.

Ďalšou výhodou košieľ s dlhým rukávom je tiež široká škála rôznych materiálov a dizajnov, z ktorých si môžete vyberať. Jednofarebná, pásikavá či károvaná košeľa bez pochýb osvieži váš outfit a tú pravú v ponuke nájde aj človek s vyberavým vkusom.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, noste v pamäti, že každá pánska košeľa má svoje miesto a príležitosť. Preto dodržiavajte dress code a keď si nie ste istí, čo by ste si mali obliecť, poraďte sa s niekým, kto sa v otázke módy vyzná.