3 činnosti, ktorým by ste sa mali venovať teraz na jar

3 činnosti, ktorým by ste sa mali venovať teraz na jar

Marec je prvý jarný mesiac a aj keď počasie zatiaľ tomu nenasvedčuje, viacerí záhradkári už majú na vnútorných parapetách v rodinných domoch priesady paprík, či rajčín. Ak sa pomaly, ale isto púšťate do jarných úprav záhrady a exteriéru rodinného domu, na ktoré činnosti by ste nemali zabudnúť?

1. Spiľovanie stromov

Ak máte na záhrade rizikové stromy, ktoré predchádzajúcu zimu ledva zvládli, resp. sú rozkonárené a zasahujú do rodinného domu, je potrebné ich spíliť. Ak sú ale stromy extrémne vysoké, riskovať zdravie lezením po rizikových stromoch by bol veľký hazard. Odporúčame vám preto najať si firmu, ktorá túto výškovú a rizikovú prácu za vás spraví. Profesionálne spiľovanie rizikových stromov potrebnou technikou navyše pomôže chrániť zdravie všetkých okoloidúcich, ale i váš majetok. Tieto firmy ponúkajú okrem spiľovania aj napílenie drevenej hmoty na požadovanú dĺžku, uloženie drevnej hmoty, prevoz a likvidáciu drevnej hmoty, ale aj kompletné vyčistenie okolia prác.

2. Montáž hrotov proti vtákom

Lastovičky a belorítky patria medzi vtáctvo, ktoré majitelia rodinných domov nemajú príliš v láske. Nemajú ich v láske najmä pre stavanie hniezd na fasádach rodinných domoch.

Ak ale nechcete mať tento rok problémy s hniezdiacim vtáctvom na fasáde, skúste si dať namontovať hroty proti vtákom. Montáž hrotov proti vtákom nie je náročná, avšak odporúčame vám nechať ju zrealizovať práve firme, ktorá sa na to špecializuje.

Hroty vtákom neublížia. Ich úlohou je predovšetkým odplašiť ich a odradiť ich od toho, aby si na povrch, kde sú namontované, sadali.

3. Vertikutácia trávnika

Súčasťou každej záhrady je trávnik. Aby ste sa za pár týždňov mohli pochváliť krásnym zeleným trávnikom, je potrebné zrealizovať vertikutáciu trávnika dobrým vertikutátorom. Ten odstráni odumreté zvyšky trávnika a trávnik tak dokonale prevzdušní. Vertikutácia trávnik podporí v raste.

Zdroj obrázka:

Autor: Minerva Studio / Shutterstock.com