Aj pracovné oblečenie môže byť komfortné

Aj pracovné oblečenie môže byť komfortné

Pracovné oblečenie veľakrát ľudia vnímajú len ako oblečenie, ktoré je určené na to, aby sa zašpinilo, či poškodilo. A preto nezvyknú riešiť také jeho vlastnosti ako napríklad komfort. Veď predsa nie je zmyslom pracovného oblečenia, aby bolo komfortné.

Čím viac času v pracovnom oblečení, tým by malo byť komfortnejšie

Áno aj keď komfort zrejme nebude prvou vlastnosťou, ktorou sa výrobcovia pracovného oblečenia snažia nalákať zákazníkov, vôbec to neznamená, že by pracovné oblečenie nemohlo byť komfortné. Práve naopak.

Ak v ňom trávite viacej času, požiadavky na komfort sa rapídne zvyšujú. Komfortné pracovné oblečenie vám uľahčí každú prácu. A aké prvky pracovného oblečenia vplývajú na komfort pri práci?

Napríklad pri montérkách to môže byť možnosť vložiť do špeciálne prispôsobených vreciek nákolenníky z peny alebo gumy. Túto možnosť a samotné nákolenníky oceníte napríklad pri pokladaní podlahy.

Komfort a ochrana zdravia od hlavy po päty

Obzvlášť pri prácach vonku a obzvlášť pri pracovnej obuvi oceníte aj nepremokavosť. Stačí, aby ste robili niečo na záhrade po daždi a rýchlo zistíte, prečo je nepremokavosť pracovnej obuvi nutnosťou pre komfort vás a vašich nôh.

Nepremokavosť by však mala ísť ruka v ruke s priedušnosťou. A nielen pri pracovnej obuvi, ale aj pri celom pracovnom oblečení a to vrátane pracovných rukavíc. V nich sa musíte nielen cítiť komfortne, ale musia vám aj umožniť komfortnú prácu. Nemôže vám predsa všetko padať z rúk kvôli tomu, že nadmerne stratíte cit v prstoch.

Na záver trochu odbočíme od oblečenia v pravom zmysle slova. Ak pracujete v hlučnom prostredí alebo jednoducho používate hlučné stroje, či nástroje, ochranné slúchadlá (alebo štuple) sú nutnosťou. Obzvlášť kvôli tomu, aby ste si chránili svoj sluch a predišli problémom v budúcnosti a aj pre zvýšenie komfortu pri práci. Každému sa predsa lepšie pracuje v menej hlučnom prostredí.

Zdroj obrázka:

Autor: CHUYKO SERGEY / Shutterstock.com