Kupujete hračku chlapcovi? Máme niekoľko inšpirácií

Kupujete hračku chlapcovi? Máme niekoľko inšpirácií

Deti a hračky patria neodmysliteľne k sebe. Vybrať tú správnu pre vaše dieťa alebo dieťa vašich známych sa síce môže pri súčasnej ponuke zdať ako neľahká úloha, ale vôbec to nemusí byť ťažké.

Od hrkálky po detský bicykel

Stačí zobrať na zreteľ dve veci: koľko rokov má dieťa a je to chlapec alebo dievča? V tomto článku sa zameriame na chlapcov a poradíme vám niekoľko hračiek, ktoré spravia radosť nejednému chlapcovi.

Pokiaľ ide o maličké bábätko, pohlavie hrá rolu maximálne pri výbere farby. Hrkálky alebo hrazdy nad postieľku sú univerzálnymi hračkami ideálnymi pre najmenšie bábätká. Pokiaľ ide o staršie bábo, môžete vybrať nejakú hračku na ťahanie, či jednoduchú vkladačku.

Pri starších deťoch už budú hračky viac špecifickejšie. Keďže vyberáme „chlapčenskú“ hračku, skvelými sú drevené vláčiky aj s koľajnicami, ktoré je možné poskladať rôznymi spôsobmi a vytvoriť si tak svoju vysnenú železnicu.

Keďže je momentálne leto, deti majú množstvo príležitostí hrať sa vonku. Zatiaľ čo detské bicykle sú vhodné pre chlapcov aj dievčatá, ak hľadáte niečo „chlapčenskejšie“, môžete malému chlapcovi zakúpiť výbavu do prírody v podobe hračkárskeho kompasu, baterky a podobných vecí užitočných pri pobyte v prírode.

Je už vo veku, že má nejaké záujmy?

Čo by to bol za zoznam hračiek pre chlapcov ak by sme nespomenuli autíčka? Ak chcete vybrať niečo zaujímavejšie, môžete vybrať napríklad drevený kamión, ktorý vezie malé autíčka, s ktorými sa taktiež môže dieťa hrať.

Pre chlapcov zhruba od 3 rokov je skvelou voľbou aj detské náradie. Deti totižto často napodobňujú činnosti svojich rodičov a s vlastným detským náradím môže synček „pomáhať“ svojmu otcovi s rôznymi opravami v domácnosti.

Keď je dieťa vo veku, že sa u neho začínajú prejavovať rôzne záujmy, vždy je dobré tomu prispôsobiť aj výber hračky. Požiarna stanica pre malého hasiča, či pretekárska dráha pre budúceho pilota formuly 1, to je len pár z množstva príkladov.

Zdroj obrázka:

Autor: LightField Studios / Shutterstock.com