Ako si vybrať dámsku kabelku, ktorá vám dlho vydrží?

Ako si vybrať dámsku kabelku, ktorá vám dlho vydrží?

Dámske kabelky sú neodmysliteľnými spoločníkmi každej ženy. Každá ich chce mať doma veľa, aby mohla vzájomne kombinovať s oblečením, ktoré rada nosí.

Ak si ale neviete z ponuky kabeliek vybrať takú, ktorá vám vydrží, my vám poradíme, ako na to.

Kvalita materiálu

V prvom rade je dôležité sústrediť sa na materiál. Práve materiál vám napovie, aká kvalitná je kabelka. K cenovo dostupným materiálom patrí syntetika. Pri nej však nemôžete počítať s takou kvalitou akú má koža. Koža ani po rokoch nemení tvar, neničí sa. Môžu sa síce na nej objaviť mierne škrabance, to však na kráse neuberie.

Ak si chcete vybrať kabelky, ktoré vám vydržia, vyberajte si kožené kabelky.

Kvalita šitia

To, koľko vám vydrží kabelka, vám napovie aj šitie. Pri výbere kabelky si všímajte aj kvalitu šitia. Už na prvý pohľad rozoznáte šmejd od kvalitne šitej kabelky.

Ak si vyberiete kabelku s nekvalitnejším šitím, nemôžete počítať s dlhou životnosťou kabelky. Navyše tieto kabelky sú až neprirodzene lacné.

Kvalitu šitia si všímajte hlavne pri shopper kabelkách a obdĺžnikových kabelkách, v ktorých plánujete nosiť veci do práce.

Farba

Ak si chcete vybrať kabelku, ktorá vám dlho vydrží, je dôležité zohľadňovať aj farbu. Netreba sa riadiť tým, čo je v móde práve teraz. Vyberajte také farby, ktoré sú ľahko kombinovateľné. Medzi takéto farby radíme hlavne neutrálne farby, resp. prírodné farby ako sivú, čiernu, hnedú, béžovú, smotanovú, či púdrovú.

Pri výbere dámskej kabelky zohľadňujte aj značku. Každá z vás chce určite mať krásnu značkovú kabelku, ktorá bude perfektne ladiť k danému outfitu. Radšej sa riaďte heslom menej je niekedy viac, pretože kabelky sú jedným z mnohých módnych doplnkov, na ktorých by sa šetriť rozhodne nemalo. Zladiť pekné oblečenie s lacnou nekvalitnou kabelkou by bolo módne faux pas!