Ako si vybrať dámsku kabelku?

Ako si vybrať dámsku kabelku?

My ženy ich milujeme. Poskytujú nám úložný priestor na mobil, kľúče a iné drobnosti, ktoré ženy jednoducho potrebujú mať pri sebe. Ako si ale vybrať peknú dámsku kabelku, ktorá vám vydrží a bude sa vám hodiť ku všetkému? 

Farba 

Ak chcete dámsku kabelku, ktorá sa vám bude hodiť ku všetkému, odporúčame neutrálny odtieň. Ak ste však minimalistka a vo vašom šatníku prevládajú neutrálne odtiene oblečenia, odporúčame skôr svetlejšie farby, ktoré váš outfit trošku oživia a nebudete vyzerať ako sivá myška. Dámska kabelka je doplnok, ktorý má náš outfit zvýrazniť. Myslite na to pri jej výbere a zohľadňujte predovšetkým farby, ktoré prevládajú vo vašom šatníku. 

Ak nemáte v šatníku len sivé, hnedé a čierne oblečenie, kupujte si béžové, hnedé a čierne kabelky. Univerzálne a pritom tak krásne. Neutrálne farby krásne vyniknú na pekných talianskych kabelkách. 

Materiál 

Čo sa týka materiálového prevedenia, väčšina kabeliek býva vyrábaná z kvalitného syntetického materiálu. Ak ale chcete kvalitnú dámsku kabelku, odporúčame vám vyberať medzi koženými kabelkami. Koža je pevný, kvalitný materiál, ktorý sa pri správnom ošetrovaní (čistení a impregnovaní) nepoškodí ani za niekoľko rokov. Najčastejším problémom pri výbere nových kabeliek býva slabá podšívka a nekvalitné ušká, ktorá sa po čase rýchlo roztrhnú.

 Typ

 A na záver vyberajte typ kabelky. Ak potrebujete kabelku na svadbu, či oslavu životného jubilea, odporúčame listovú kabelku opäť v neutrálnych farbách. Ľahšie sa vám bude kombinovať k sviatočnému outfitu a využijete ju viackrát a nielen na jednu príležitosť k jedným šatám.

Každá z vás by mala mať minimálne tri univerzálne kožené (syntetické) kabelky – béžovú, sivú a čiernu. Ešte sa vám zídu malé crossbody kabelky. Tie sa vám hodia na stretnutie s priateľmi, na menší jednodňový výlet a pod.