Ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku?

Ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku?

Keď odchádzame na letnú dovolenku a opúšťame náš domov, snažíme sa robiť všetko pre to, aby našu domácnosť nikto nevykradol. Niekedy sa nám to nepodarí a po návrate z dovolenky nás čakajú vybavovačky spojené s vlámaním. Ako teda zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku? 

Pozatvárajte všetky okná 

Aj keď chcete mať aj napriek neprítomnosti čerstvý vzduch v domácnosti, vyriešte to tak, že poveríte niekoho, aby vám chodieval vyvetrať komplet celú domácnosť. V žiadnom prípade nenechávajte vaše plastové okná otvorené, ani mikrovetranie. Aj keď budete mať dobre tesniace plastové okná, do interiéru vám môže vniknúť nepovolaná osoba, ak necháte pootvorené okno. Pozatvárajte pred odchodom z domácnosti všetky okná a neriskujte zbytočne vniknutie nepovolaných osôb. 

Skontrolujte si garážovú bránu 

Ak bývate v rodinnom dome a máte vlastnú garáž s rolovacou garážovou bránou, pred odchodom na letisko choďte ešte skontrolovať, či máte garážovú bránu zavretú úplne. Sem-tam sa stáva, že si nevšimneme, či sme bránu zavreli úplne. Aj malá škáročka môže stačiť na to, aby sa k vám zlodej dostal. Ak máte navyše garáž prepojenú s domovom, riskujete, že vám odcudzia veci nielen z garáže, ale aj z interiéru. Skontrolujte si garážovú bránu radšej dvakrát- trikrát. Musíte mať istotu, že je brána úplne zavretá. 

Nenechávajte nič na očiach 

Nič dôležitého nenechávajte ani na záhrade, ani pred vstupom do nehnuteľnosti. V podstate tým dávate najavo zlodejom, že nie ste doma a že majú príležitosť vás okradnúť.Všetko si schovajte dovnútra/ do pivnice. Aj zabudnutá vyložená kosačka môže dať zlodejom signál. 

Ak chcete mať istou, že váš domov je v úplnom poriadku, poverte príbuzného, aby vám chodil skontrolovať váš domov. Ak máte navyše záhradku a v interiéri izbové kvety, ktoré potrebujú nepretržitú starostlivosť, potrebujete, aby sa vám o ne niekto počas vašej neprítomnosti staral.