Astrálne cestovanie sa týka aj vás

Astrálne cestovanie sa týka aj vás

Keď spíme, cestujeme. Poučky o tom, čo je sen a z akých fáz pozostáva, máme už dávno prečítané. Viac ako tieto fakty nás ale dokážu fascinovať tie menej známe – v snoch sa totiž náš duch túla a duša sa odpája od tela.

Pocit, že padáte z útesu

Aj vám sa už určite aspoň raz sníval sen, že padáte z útesu alebo že sa topíte a neviete sa nadýchnuť. Strach, ktorý pri tom pociťujete, vás preberie a zobudíte sa celí spotení. Srdce vám búši ako šialené a ešte dlho sa neviete spamätať zo zážitku, ktorý vám v tej chvíli pripadal úplne reálne. Toto je len pár príkladov, podľa ktorých zistíte, že ste astrálne cestovali. Pomocou týchto „pádov“ sa duša vracia naspäť do tela. Jeho fyzická rovina dosiahne šok, z ktorého sa nám následne rozbúcha srdce.

Je to vôbec možné?

Tieto sféry sa, žiaľ, nedajú vedecky ozrejmiť a ani relevantne dokázať. Buď ste tomu otvorení, alebo nie. Podvedomie človeka je nekonečná a nesmrteľná energia, v ktorej nič nie je nemožné. Žijeme vo fyzickom svete, no zároveň sme súčasťou toho astrálneho. Naša planéta a galaxia sú iba malým zrniečkom toho, čo sa nachádza v celom vesmíre. Keď snívame, dokážeme ísť na miesta, kde sme nikdy neboli. Ak sa nám sníva s našimi zosnulými, reálne sme s nimi v spojení.

Nie je to len sen. Počas noci sa spája vedomie a podvedomie všetkých ľudí i zvierat. Všetkých živých bytostí. Dokážu sa nám prisniť umelecké diela, piesne, ktoré ešte len vzniknú. V snoch dostávame upozornenia, varovania, ale aj odpovede na naše otázky.  

Dá sa astrálne cestovanie ovplyvniť?

Počas spánku príliš nemáme na výber, ak však máte schopnosť lucídne snívať – a teda vstupovať do sna, je to o niečo jednoduchšie. Téma lucídnych snov je na dlho, ale je veľmi zaujímavá. Existujú praktiky, s ktorými sa viete vedome zo sna prebudiť, ak sa vám nepáči.

Astrálne cestovanie sa ale dá „precvičovať“. Vyžaduje si len maximálne sústredenie a stav hlbokej meditácie. Nejde o žiadne snívanie. Zjednodušene povedané – vystúpite z tela. Zrazu sa vidíte ležať na posteli alebo stretnete svoju mŕtvu babičku. Môžete „uletieť“ kamkoľvek a dostať sa tam jedným žmurknutím. Kto nezažije, neuverí.

Po takýchto silných duchovných zážitkoch sa človek začne na svet úplne ináč pozerať a problémy tohto sveta sa začnú javiť ako plytké a nezmyselné. Zbavíme sa strachu zo smrti, pretože zistíme, že onen svet naozaj existuje.