Detská izba, ktorá rozjasní očká každého dieťaťa

Detská izba, ktorá rozjasní očká každého dieťaťa

Každé dieťa túži po krásnej farebnej rozprávkovej detskej izbe, kde bude mať svoje súkromie a zároveň dostatok miesta na hranie. Ak práve uvažujete nad novým zariadením a kompletnou rekonštrukciou detskej izby, inšpirujte sa našimi praktickými radami. 

Farebné steny jedine pomocou kvalitných fototapiet 

Dieťa potrebuje priestor na rozvíjanie fantázie, kognitívnych schopností. Tento priestor mu vytvoríte, keď mu zariadite farebnú detskú izbu. Začnite tým, že vyberiete ekologickú detskú fototapetu, ktorá sa ľahko lepí, nezanecháva bubliny a je zdravotne nezávadná. Táto fototapeta musí byť kvalitná – obrázok nesmie byť rozrastrovaný. Musí byť na nej vyobrazená obľúbená detská rozprávková postavička/ postavičky. 

Detské koberce, ktoré budú tlmiť detský dupot a budú príjemne hriať 

V detskej izbičke okrem peknej rozprávkovej fototapety by mali byť kvalitné detské koberce, ideálne krátkovlasté, ktoré budú tlmiť detský dupot a zároveň budú slúžiť ako termoizolácia. Detičky sa najčastejšie hrávajú práve na zemi. Počas celého roka tak potrebujú príjemnú mäkkú podložka, ktorá im poskytne komfort. Touto pomôckou nebude nič iné, ako detský koberec.

Pre chlapcov odporúčame kúpiť koberec s motívom mesta a autodráhy. Dievčatám zase koberec s bábikami/ princeznami. 

Úložný priestor pre hračky 

V každej detskej izbe musí byť okrem detského nábytku aj úložný priestor na hračky. Ak nedisponujete veľkým rozmermi miestnosti, odporúčame vám hračky ukladať do priesvitných plastových boxov pod detskú posteľ. Využite aj možnosť zavesenia políc. Na tie poukladajte najmenšie hračky, s ktorými sa dieťa až tak často nehrá.

Ideálna je ale kúpa drevenej truhlice, ktorá vám poskytne viac úložného priestoru na hračky a zároveň bude skvelým dizajnovým prvkom v detskej izbe. 

Inšpirujte sa našimi radami a zariaďte pre svoje dieťa takú detskú izbu, ktorá mu rozjasní očká už pri prvej návšteve novozrekonštruovanej detskej izby.