Investujte do hračiek pre vaše dieťa

Investujte do hračiek pre vaše dieťa

Po narodení dieťatka sa život rodičov obráti hore nohami. Prioritou číslo jeden bude zdravie a blaho malého človiečika, ktorý sa stane stredobodom pozornosti. V súčasnosti však rodičia nahrádzajú svoju neprítomnosť dieťaťu práve kúpou počítačovej techniky a množstvom hračiek.

Ako rodič by ste si pri výbere hračiek pre dieťa mali dať záležať. Ponuka hračiek je totiž obrovská a nájsť kvalitné a zdraviu neškodlivé hračky je ako hľadať ihlu v kope sena. 

Interaktívne hračky 

Zo všetkých hračiek vám odporúčame vyberať práve z ponuky edukatívnych a hlavne interaktívnych hračiek, ktoré stimulujú zmysly a motoriku vášho bábätka. Odporúčame vyberať interaktívnych koníkov, ktorí reagujú na dotyk; multifunkčný domček vydávajúci zvuky a interaktívne autíčka pre chlapcov. 

Vyberajte podľa veku 

Ak chcete vybrať kvalitné hračky, s ktorými sa aj váš drobček zahrá, hračky vždy vyberajte podľa veku dieťatka. Malému drobčekovi nemôžete kúpiť hračku vhodnú pre deti staršie ako desať rokov. Nezabúdajte, že niektoré hračky obsahujú malé kúsky, ktoré môže malý kojenec prehltnúť. Dávajte na to veľký pozor a radšej zainvestujte do pár kvalitných hračiek, ktoré neohrozia zdravie vášho dieťatka. Malým batoľatám kupujte hračky vydávajúce zvuky a starším bábiky, resp. najlepšie modely vrtuľníkov na diaľkové ovládanie. 

Radšej menej, ale kvalitnejšie 

Pri výbere nových hračiek sa riaďte vždy týmto heslom. Dieťa nepotrebuje byť obklopované veľkým množstvom hračiek. Možno sa bojíte, že hračky ho prestanú baviť, ale nemáte sa čoho obávať. Keď dieťatku už od narodenia budete kupovať menej hračiek, dieťa žiadnym spôsobom o nič neukrátite. Radšej investujte viac času do dieťaťa a v žiadnom prípade mu svoju neprítomnosť nevynahrádzajte kúpou nových hračiek.