Figuríny vylepšia imidž predajne

Figuríny vylepšia imidž predajne

Zakladáte si predajňu alebo máte v pláne vdýchnuť vašej starej prevádzke nového, sviežeho ducha? Dá sa to aj bez zmeny personálu či akciových cien produktov. Pomocnú ruku vám podá vybavenie do predajní, medzi ním nábytok a figuríny. Prezentujte svoj tovar štýlovo na figurínach so špecifickým zjavom.

Záujem vyvolajú najmä nápadité figuríny

Každý z nás má bohaté skúsenosti s nakupovaním, a hoci si bežne neuvedomujeme, akými marketingovými zbraňami na nás útočia predajcovia, keď sa ocitneme v ich úlohe, pre úspech sa snažíme spraviť aj nemožné. Pozornosť však nemusí vždy prilákať iba červený oznam o výpredajoch či špeciálnych akciách, ale aj štýlová figurína, ktorá prezentuje tovar ako vo výklade, tak i vnútri predajne. Zaiste, môžete si figuríny postaviť do výkladu vedľa seba ako vojačikov, no výsledný efekt by bol viac-menej úsmevný. Každý by hneď odhalil, že sa usilujete zúfalo predať, čo majú figuríny na sebe oblečené. Vrstvenie odevov je módne! Ak teda svojich budúcich zákazníkov chcete naozaj zaujať, odporúčame vám zmeniť prístup. Menej je niekedy viac, a aj jedna či dve figuríny sa dokážu postarať o úžasný záujem. Kvalitne spracovaná figurína totiž zaujme už z diaľky, či už svojou farbou, avantgardnými tvarmi, nádhernými vlasmi, živými črtami tváre či postavením. Nepochybne však platí, že ak sa má figurína postarať o dobrú prezentáciu tovaru, ten musí byť na nej aplikovaný s vkusom a mal by predstavovať horúci módny kúsok, ktorý druhých presvedčí, že ho jednoducho musia vlastniť.

Na figurínach sa neoplatí šetriť

Pravda je, že na trhu je také množstvo rozmanitých druhov figurín, že môžete mať problém si vybrať. Často zohráva rozhodujúcu úlohu cena výstavných figurín. Nižšie ceny vás zlákajú na kúpu väčšieho počtu figurín, väčšie vás donútia zamyslieť sa, na ktorých miestach by umelé modelky a modeli pôsobili najefektnejšie a zároveň boli funkčné. Aj s malým počtom výstavných figurín môžete dosiahnuť zázraky. Stačí, že budú vyzerať tak nápadito, až si jednoducho pohľady druhých doslova vynútia. Kto je tá štýlová dáma stojaca vo výklade s rukami za hlavou? Prečo tam ten pán v obleku stojí už pár minút? Tej kučeravej blondínke naozaj pristane daný sveter a džínsy, nádherne zvýraznia jej postavu. Aj moje dieťa by vyzeralo tak rozkošne v kvietkovanom kabátiku? Pohrajte sa s myšlienkami potenciálnych zákazníkov aj bez toho, že by ste k nim prehovorili vy sami. Laminátové, plastové i nerozbitné druhy figurín sa jednoducho skladujú a rovnako ľahko sa vám s nimi bude aj manipulovať, napr. pri obliekaní, vyzliekaní, prenášaní. Vhodne zvolené figuríny, či už s črtami tváre, alebo bez nich, to spravia za vás, nenechajte sa však príliš strhnúť bohatým výberom. Kombinácia figurín viacerých štýlov by mohli zákazníka skôr odplašiť.