Kvalitná zrnková káva, ktorá pozitívne ovplyvní váš deň

Kvalitná zrnková káva, ktorá pozitívne ovplyvní váš deň

Svieža chuť, pozitívne účinky na zdravie človeka či úsmev na tvári – všetko spomenuté so sebou prináša káva. Káva predstavuje obľúbený svetový nápoj, mnoho odborníkov sa dokonca zhoduje v názore, že je obľúbenejšia než čaj. Medzi tradičný ranný rituál, bez ktorého nedokáže začať svoje ráno skutočne veľa ľudí, patrí šálka kvalitnej zrnkovej kávy. Len málokto však počas dňa skončí len pri jednej šálke. Priemerne si človek vychutná počas dňa 2-3 šálky kávy. Zrnková káva oproti klasickej káve obsahuje viac kofeínu, dokáže vás teda nakopnúť rýchlejšie. 

Káva ako jedna z najpredávanejších svetových komodít

Káva predstavuje komoditu, s ktorou sa najčastejšie obchoduje na svetových burzách. Až 75 % všetkých obchodov je uzatvorených na burze vo Švajčiarsku. Medzi najväčších svetových producentov kávy sa zaraďuje Brazília, Vietnam, Komumbia a Indonézia. Najväčším importérom zelenej kávy je Európska únia, ktorá sa ďalej v týchto krajinách praží a exportuje ďalej do sveta. V Európe je výnimočnou krajinou Taliansko, ktoré je kvalitnou kávou preslávené nielen v Európskej únii, ale aj v celom svete. Táto krajina sa venuje spracovaniu kávy viac než 500 rokov. Talianska káva je výnimočná hlavne svojou nezameniteľnou chuťou. Šálkou kvalitnej zrnkovej kávy pochádzajúcej z Talianska ulahodíte chuťovým bunkám nejednému gurmánovi. 

Zaujímavosti o zrnkovej káve 

Zrnková káva skrýva viaceré zaujímavosti. Všeobecným faktom, ktorý je verejne známy ostáva to, že obsahuje viac kofeínu než instantná. Každý človek je však jedinečný, čo platí aj v prípade vstrebávania kofeínu. Dokonca ani vtedy, ak si do nej prilejete mlieko nepotlačíte účinky, ktoré so sebou prináša kofeín. Názory odborníkov na pridávanie mlieka do kávy sú však rôznorodé. Mnoho ľudí kávu zaraďuje do pitného režimu, avšak káva má odvodňovacie účinky. S každou šálku kávy by ste si mali dopriať minimálne jeden menší pohár vody. Zrnková káva v porovnaní so zeleným čajom obsahuje oveľa viac prospešných látok. Aj keď sa zelený čaj s kávou porovnáva, jej blahodárne účinky na zdravie človeka jej jednoducho nemôžeme odobrať. Vďaka káve ostanete sviežejší. Najväčší rozdiel medzi klasickou mletou a zrnkovou kávou spočíva v sviežosti – čerstvo namletá káva chutí lepšie. Ak si aj vy chcete byť istý tým, že si doprajete kvalitnú kávu, ktorá vás ovplyvní pozitívne vo všetkých smeroch, navštívte stránku www.segafredo-zanetti.sk, kde nájdete širokú ponuku kvalitnej kávy.