Majte pleť krásnu ako bábika

Majte pleť krásnu ako bábika

Téma „pleť“ ostane vari navždy jednou z top tém, ktorú dámy riešia so svojimi priateľkami. Na okolnostiach, priestore a čase nezáleží – ide o dôležité veci. Každá sa chce páčiť a niekedy veru vieme byť na seba poriadne prísne. Reklamy a médiá nám zvyčajne ukazujú iba samú dokonalosť, ale všetci vieme, že realita obvykle nepríjemne prekvapí.

Nedokonalosti a vrásky

Kto ich nemá? Priznajme si – trápia každého. Mužov či ženy, ale práve nežnejšie pohlavie si tento problém berie k srdcu viac. Chceme byť predsa krásne, žiadané a obletované v práci alebo v súkromí.

Už v mladosti dokážu pleť potrápiť prejavy puberty na čele s akné. Keď patríte k tým šťastnejším, okolo šestnásteho roku života by vašej pleti mala dať „zbohom“ posledná vyrážka. Avšak viacerí vieme, že tieto malé neestetické „mrchy“ dokážu zotrvávať v našej spoločnosti aj dlhé roky po puberte.

Ako však máme bojovať, keď sme to už dávno vzdali a vyskúšali sme takmer všetko? Najdôležitejšia rada pre všetkých zúfalcov je zveriť sa čím skôr do rúk odborníka. Skúsený dermatológ presne vie, čo konkrétne vám pomôže, a bude skúšať dovtedy, kým sa výsledný efekt nedostaví. Lenivosť ide bokom. Robíte to predsa pre seba. Keď nepomôžu všakovaké mastičky či vodičky, predpíše vám lieky, ktoré akné vyliečia zvnútra. A tie určite zaberú. Ale aj po úspešnej liečbe majte stále na pamäti, že o pleť sa treba príkladne starať a mastné krémy či ťažké mejkapy jej dobrotu iste nerobia.

A čo vrásky? Je predsa toľko možností! Najjednoduchšia zo všetkého však je prevencia. Krémujte, krémujte a do tretice – krémujte! Od 25. roku života sa objavujú prvé vrásky, a preto si zakúpte kvalitný hydratačný krém, ktorý vám bude 100 % vyhovovať. Nanášajte pravidelne ráno a aj večer. Ak máte pocit, že je už vo vašom prípade trochu neskoro a vašej tvári sa zhostili hlboké ryhy (vrásky), opäť platí, že skúsení odborníci váš problém vyriešia. Záleží len na vás, koľko ste ochotní do svojej krásy investovať.

Prevencia je základ

Čistenie pleti ráno i večer zaručí, že pleť bude bez baktérií. Nezabúdajte na kvalitný krém a nakoniec zdravú životosprávu. Pod týmto pojmom je ukryté všetko. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, prijímajte dostatok tekutín, vitamínov, trávte veľa času na čerstvom vzduchu, športujte, oddychujte, zbytočne sa nestresujte a veľa sa smejte! 🙂