Montérky ako ideálne pracovné oblečenie v zamestnaní i doma

Montérky ako ideálne pracovné oblečenie v zamestnaní i doma

Pracovať bez vhodných ochranných prvkov je nielen nepraktické, ale niekedy aj veľmi nebezpečné, záleží to však od toho, v akej sfére ste zamestnaní. Určite nám dáte za pravdu, že práve montérky sú vaším najobľúbenejším pracovným odevom so všestranným využitím.

V pracovnom oblečení sa hanbiť nemusíte

Každý človek má vlastné preferencie, ako sa obliekať doma či do spoločnosti. Móda totiž vo veľkom ovplyvňuje to, ako nás iní vnímajú. Keď sa obliekate elegantne, pomyslia si, že pracujete niekde v kancelárii, ak ste športové typy, nič iné okrem tenisiek a džínsov si nenavlečiete. A ako je to v prípade pracovných odevov? Ešte stále sa mnohí zdráhajú vyjsť v pracovnom oblečení na verejnosť, a pritom dnes už existujú odevy s modernými prepracovanými strihmi, ktoré možno bez strachu o svoj imidž nosiť aj mimo pracovného prostredia. A tak sa už nemusíte obliekať priamo v zamestnaní, ale rovno doma a bez hanby si počas pracovnej prestávky vyjsť aj do obchodu.

K montérkam si veľmi rýchlo vytvoríte dobrý vzťah. Sú pohodlné, s množstvom praktických vreciek, v prevedeniach, aké vám vyhovujú – montérky s trakmi, montérky zložené z nohavíc a blúzky, vesty, overaly alebo krátke montérkové nohavice. V niektorých prípadoch sa nesmierne zídu i montérkové pracovné plášte, ktoré pracovné oblečenie ochránia pred znečistením či postriekaním. Moderný vzhľad pracovných odevov vo veľkom ovplyvňuje farebné vyhotovenie. Aj medzi montérkami natrafíte na zaujímavé kúsky pozostávajúce z kombinácie ladiacich farieb alebo si spomedzi nich vyberiete presne také modely, ktoré sú vhodné pre vašu profesiu – na stavbu, pre prácu v lese, v dielni alebo dokonca v gastronómii.

Bez montérok ani na krok

Aj vy radi majstrujete okolo domu? Potom montérky oceníte nielen v zamestnaní, ale aj doma. Určite by vás nepotešilo, ak by ste si počas práce znehodnotili vaše obľúbené domáce nohavice alebo košeľu. Akákoľvek práca by sa mala vykonávať v ochrannom odeve, ktorý je pevný a odolný, len tak sa neroztrhá a dobre sa udržiava. Pracovné odevy takéto vlastnosti charakterizujú. Možno ich často prať, žehliť a pokojne sa v nich môžete pováľať po zemi. Dostatočne ochránia pokožku pred znečistením, zraneniami i zlým počasím, no napriek tomu je zabezpečená voľnosť pohybu. Nik by predsa nedokázal pracovať, ak by nevedel ohnúť kolená alebo manipulovať s rukami… Pracovné odevy sa vyrábajú pre všetky typy postáv, zvlášť pre ženy aj mužov. Ak sa s nutnosťou ich nosenia nestretávate v zamestnaní, určite si nejaké zaobstarajte na prácu doma. Oceníte ich pri práci v záhrade, pri rekonštrukciách alebo opravárenských činnostiach. Mnohé modely montérok sa dajú prispôsobiť postave vďaka regulácii šírky pásu či dĺžky nohavíc. Keď vlastníte firmu, privítate, že na montérky viete dať vytlačiť alebo našiť firemné logo a prispôsobiť aj ich farebné prevedenie.