Srdiečkový ošiaľ zvaný vintage

Srdiečkový ošiaľ zvaný vintage

Srdiečko na okne, srdiečko na dverách, srdiečko na vankúši, na obraze, na tanieri, na koberci a veľa, veľa ružovej. Nesmie chýbať nežná čipka a drobné dekorácie, ktoré sú všade, kde sa len nájde trocha voľného miesta. To je vintage. Aj vy ste si ho zamilovali?

Minulé je znova „in“

Zdedili ste nábytok po babičke? Nevyhadzujte ho! Na internete dnes nájdete množstvo stránok s nápadmi, ako zo starého nábytku spravíte nový, originálny kúsok. Stačí pretrieť na bielo a úžasný romantický kúsok sa môže už čoskoro vynímať vo vašej domácnosti. Vaši známi sa budú pýtať, kde ste si kúpili taký štýlový nábytok. Mnohí ľudia by zaň dokonca utratili v obchodoch nemalé sumy.

Fantázii sa medze nekladú

Staré obrazové rámy, obrusy, dečky, koberce, kreslá, postele, skrine, dokonca riad alebo rôzne predmety, ktoré už doslúžili a na ktorých sa už prejavil zub času, sa dnes už dajú pri troche fantázie použiť minimálne na dekoračné účely. Je fascinujúce sledovať, čo sú schopní šikovní dizajnéri z tohto „odpadu“ doma vykúzliť.

Domov musí mať srdce

Aj keď bývanie v štýle vintage sa páči takmer každej žene, nesmieme zabudnúť na náš osobný vkus, svoju „dušu“ a nenechať sa úplne utopiť vo svete ružovo-bielo-modrej farby. Všetkého veľa škodí, je to fráza, ktorá sa nepoužíva nadarmo. Z našich domácností sa postupne stávajú obydlia plné nežných kvietkov, zapratané zbytočnosťami, ktoré vlastne ani nepotrebujeme, len na ne sadá prach, ktorý aj tak nemáme čas utierať. A čo je na tom celom najhoršie – kopírujeme sa, chceme byť iní, ale už nie sme iní, lebo vintage žije v každom jednom príbytku. Je na zváženie, čo si z tohto štýlu vyberieme, hlavne netreba zabúdať, že každý jeden z nás sme originálna bytosť s vlastným vkusom, a preto si svoj domov radšej zariaďme tak, aby sa páčil v prvom rade nám!