Toto leto vyskúšame kemp

Toto leto vyskúšame kemp

Kempovanie rozhodne nie je pre osoby, ktoré si potrpia na luxus. Je to hlavne veľké dobrodružstvo a obrovské spojenie s prírodou i s jej nezameniteľnou krásou. Pri mori, v horách a kamkoľvek sa vydáte na cesty, je s vami vaše spoľahlivé auto – najlepšie karavan. Váš hotel na kolesách.

Kúpiť či požičať?

Isteže sa dá kempovať aj bez karavanu, avšak kto má rád určitý komfort a pohodlie, tak na takýto druh automobilu istotne nedá dopustiť. Pre mnohých je to ako splnený sen. Najmä chlapci túžia spoznávať svet a súladiť s prírodou. Plánujú si, že keď raz vyrastú a budú mať čo-to našetrené, tak zoberú seba, svojich priateľov alebo rodinky s deťmi na nezabudnuteľný výlet kamkoľvek.

Karavan nie je lacný špás, ale pokiaľ viete, že ho využijete hoci aj viackrát do roka, tak neváhajte a choďte do toho! V prípade, že na dovolenky chodievate iba raz za čas, tak skúste radšej požičovne. Aj s obyčajným osobným autom si však dokážete užiť kempovanie, ale postarajte sa o naozaj kvalitné stany, v ktorých sa budete cítiť bezpečne a chránení.

Samé výhody

Keď sa rozhodnete ísť kempovať, pamätajte, že aj tieto stanovištia majú svoje pravidlá. Taktiež sú platené, ale v porovnaní s inými ubytovacími zariadeniami, je to naozaj nič. Niektoré si treba vopred zarezervovať a iné sú pokojne aj na blind. Pri malých deťoch sa však odporúča mať všetko vopred predpripravené, aby sa tak predišlo rôznym nepríjemnostiam. Najlepší na kempovaní je ten pokoj a obraz, ktorý sa vám naskytne krátko po prebudení alebo predtým, než idete spať. Príroda vám ponúka čosi viac, ako zapnutá televízia v hotelovej izbe.

Môže s vami cestovať aj váš domáci maznáčik a čo je najlepšie – ste pánmi svojho času. Z minúty na minútu sa rozhodnete pre tie najrôznejšie alternatívy dovolenkovania a cestujete, kam vás „vietor zaveje“ . Spoznávate nové miesta, krajiny i nových ľudí.

Nezabúdajte, že aj pri kempovaní platí – poriadna výbava je základ. Myslite preto na každý detail týkajúci sa vášho pohodlia, zdravia alebo aj vždy plného žalúdka. J