Trápia vás problémy s imobilizérom vo vašom aute?

Trápia vás problémy s imobilizérom vo vašom aute?

Imobilizér je súčasťou mnohých áut už niekoľko desaťročí. Nie je to teda žiadna prevratná novinka, ale aj napriek tomu je to užitočná súčasť zabezpečenia vozidla. Avšak ako každá súčasť automobilu ani imobilizér nie je bezporuchový.

Oprava imobilizéra ani zďaleka nepatrí k tým lacnejším

Príznaky poruchy imobilizéra väčšinou objavíte rýchlo. Ide totižto o problémy ako nefungujúce centrálne zamykanie, nefunkčný továrenský alarm, nemožnosť naštartovať auto, počas čoho vám bude blikať alebo svietiť kontrolka imobilizéra, prípadne vypnutie motora po naštartovaní. Príznaky však môžu byť aj mnohé iné.

Problém je, že pri poruche imobilizéra sa môže cena výmeny niektorého z jeho modulov vyšplhať na niekoľko stoviek eur. Lacnejším riešením môže byť deaktivácia imobilizéra. Musíte však zobrať do úvahy, že tým vyradíte primárne zabezpečenie vozidla proti naštartovaniu bez autorizovaného kľúča, tak tento krok dobre zvážte.

Deaktivácia imobilizéra je výrazne lacnejším kompromisom

Môžete však vyriešiť svoje problémy s imobilizérom raz a navždy a nebude vás to stáť viac ako pár desiatok eur. Čo sa vlastne robí pri deaktivácií imobilizéra v riadiacej jednotke motora? Ide o úpravu určitých sekvencií v softvéri riadiacej jednotky tak, aby nebola vyžadovaná informácia o správnosti použitého kľúča.

Aj vy v tom vidíte príležitosť pre rôznych špekulantov a zlodejov? Pri takýchto službách spojených s imobilizérmi sú vyžadované osobné doklady a doklady od vozidla a v prípade, že o takúto službu nežiada priamo majiteľ vozidla, tak aj písomný súhlas majiteľa.

A keď už sme pri tých krádežiach, viete čo robiť, keď stratíte kľúč od svojho vozidla a nechcete, aby ho niekto neoprávnený použil? Môžete si nechať prekódovať imobilizér, tým pádom bude stratený kľúč potenciálnemu zlodejovi zbytočný.

Zdroj obrázka:

Autor: Aleksey Korchemkin / Shutterstock.com