Trúfate si vyrobiť doma parfém? Budete nadšené!

Trúfate si vyrobiť doma parfém? Budete nadšené!

Každá máme svoju obľúbenú značku perfému. Niektoré obľubujeme kvetinové vône, iné skôr tie sladšie alebo svieže citrusové. Také či onaké – dôležité je, aby vašu osobnosť plne vystihovali a aby ste sa s danou vôňou vžili. Veď vám dodáva sebavedomie, šarm a priťahuje pozornosť.

Poďme kúzliť

Keď sa začítate, zistíte, že nie je nič jednoduchšie, ako vyrobiť si doma vlastný parfém. Prečo by sme to robili? Hm, iba tak! Sme ženy, rady experimentujeme. Teší nás, ak niečo vytvoríme – veď ženská duša je plná fantázie a tvorivosti. Je hravá a ľúbivá. Má rada zmeny a nové príležitosti, ako robiť veci ešte lepšie. Predstavte si ten údiv ľudí vôkol vás, keď zacítia v povetrí nový parfém. Okamžite zbystria svoju pozornosť a zahrnú vás otázkami – To čo je za vôňu?

Nikdy neprezraďte svoje tajomstvo!

Aj kúzelníci majú základné pravidlo – nikdy neprezradiť svoj trik! Preto aj vy, keď sa vydáte na cestu alchýmie, všetko si zapisujte a starostlivo chráňte. Najmä vtedy, keď vytvoríte tú najgeniálnejšiu vôňu na svete! Naznačte, no ďalej ani muk!

Budete potrebovať iba tri veci

Samozrejme prázdny flakón od parfému alebo niečo, kam hotový domáci parfém prelejete, ďalej vodku – pretože tento alkohol nemá žiadny zápach a nakoniec vonné esencie podľa vlastného výberu. Tie sa dajú zakúpiť na internete a stoja do dvoch eur. Suma sumarum – ušetríte nemalú sumu peňazí a výsledok bude rovnaký ako pri drahom značkovom parféme. Nebude to žiadna toaletná voda, ale skutočný a dlhotrvácny parfém. Malý zázrak!

Hotové za dve minúty, trvanlivosť večná

Celé „čarovanie“ je veľmi jednoduché. Do 30 ml vodky postupne nakvapkáte tie esencie, ktoré ste si zvolili. Začnite s tými, ktoré chcete, aby tvorili základ – a teda to, čo doznieva až nakoniec. Ako chcete voňať? Sviežo, sladko, či extra zvodne a vyzývavo? Je to iba na vás. Z týchto hlavných zložiek môžete nakvapkať cca 20 kvapiek v pomere, aký si samé zvolíte. Potom nasledujú stredné tóny, tzv. srdce parfému, ktoré cítime približne v strede dňa. 30 – 50 kvapiek je tak akurát, čiže asi 1/3 malej 10 ml fľaštičky z esencie. Najvyššie tóny sa nanášajú ako posledné a sú to tie, ktoré cítime ihneď po nanesení, avšak rýchlo vyprchajú. Z nich stačí 5 – 10 kvapiek. Stačí už iba pretrepať a váš vlastný originálny parfém je na svete! J