Vyrobte si doma mydlo

Vyrobte si doma mydlo

Chcete skúsiť niečo nové a originálne? Niečo, čo vás možno okamžite chytí za srdce a stane sa vašou malou neškodnou závislosťou? Vyrábajte si doma vlastné mydielka! Nielen, že budete mať skvelý pocit z toho, že je to vaša bio-eko výroba, ale tieto „vecičky“ vám poslúžia ako nádherný a úprimný darček pre vašich blízkych. Každý obdarovaný človek ostane určite v nemom úžase.

Je to také jednoduché!

Nie je to žiadna veda, práve naopak – je to obrovská zábava pre celú vašu rodinu. Pokojne do tohto „kúzlenia“ zapojte aj vaše deti. Je to činnosť, ktorá sa len tak nevidí. Časom sa z nich možno stanú veľkí odborníci na handmade kozmetiku, pretože toto je iba začiatok.

Čo budete potrebovať

V prvom rade vaše odhodlanie a zanietenie, že idete urobiť niečo pre seba a svoju rodinu. Veď domáce je vždy najlepšie. Máte istotu, čo sa vo výrobku nachádza a presne viete, že daná zložka vám nebude prekážať. Ak ste sa rozhodli týmto spôsobom trochu experimentovať, je tu pár vecí, ktoré by ste si najskôr mali zadovážiť. Buď sa vydáte vlastnou cestou a mydlá budete tvoriť pomocou „ čo dom dal“, alebo sa porozhliadnete po internete a zadovážite si rôzne sady a pomôcky na výrobu týchto voňavých skvostov.

Glycerínová hmota a silice

Lacná záležitosť, ktorá sa postará o konečný a správny výsledok. To je presne to, čo robí mydlo tým, čím je. Postup výroby mydla je úplne jednoduchý.

Najskôr si pripravte hrniec, v ktorom glycerínovú mydlovú hmotu pomaly rozpustíte, avšak nemôže zovrieť. Za stáleho miešania dozerajte na správny priebeh. Pridajte prírodné silice, ktoré sa tiež dajú veľmi ľahko zohnať, alebo ak chcete – využite všetko, čo vám dala vaša záhradka. Sú to v prvom rade rôzne druhy byliniek, ako harmanček, nechtík, levanduľa, medovka a pod.. Dokúpiť si môžete aj vôňu do mydla alebo rôzne druhy farieb. Výsledok bude skutočne originálny, nápaditý a profesionálny.

Hotová zmes sa vylieva do pripravenej formy a teraz je skutočne iba na vás, pre aké možnosti sa rozhodnete. Keď chcete využívať vlastný pekáč vystlaný mastným papierom, nech sa páči. Potom však budete mať menšie problémy s rezaním hotového mydla, pretože požadované malé tvary nebudú rovnomerne nasekané.

Výborný tip je zakúpiť si mydlové silikónové formy, ktoré síce sú drahšie, ale nie natoľko, aby ste si ich nemohli dovoliť. Ibaže ich budete potrebovať viac. Tieto formy sú však profesionálne, lebo majú krásne tvary a vypracované detaily – kvietky, anjelikovia, srdiečka, ovál alebo obdĺžnik.

Na záver treba spomenúť, že kvalitné handmade mydlo by bolo vhodné nechať aspoň po dobu 4 týždňov „odstáť“, aby sa v ňom všetky zmesy spojili a aby dozrelo. Skvelý darček napríklad k Vianociam, čo poviete?