Stavanie puzzle – spôsob, ako sa odreagovať

Stavanie puzzle – spôsob, ako sa odreagovať

Len prednedávnom začala jeseň a aj vy sa už cítite depresívne? Jesenné depresie na nás doliehajú a ani sa nemôžeme čudovať, keď počasie za oknami je škaredé, upršané. Práve v tomto upršanom období hľadáme spôsob, ako sa odreagovať, oddýchnuť si a nebyť stále pod vplyvom stresu.

Skúste stavanie puzzle a uvidíte, že prídete na iné myšlienky. Zapojte do stavania všetkých rodinných príslušníkov a strávte príjemné chvíle v kruhu svojich blízkych.

Priestor na stavanie

Ak si kúpite nové puzzle, napríklad puzzle 1000, 2000 alebo 5000, potrebujete viac priestoru na stavanie. Musíte počítať s tým, že puzzle nepostavíte za jeden večer a budete potrebovať priestor, kde by ste zatiaľ zložené kúsky mohli odložiť bez toho, aby ste ich naspäť zbalili do krabice od puzzle. Skôr, ako teda začnete stavať, určite si miesto, kde budete stavať. Ideálne v obývačke alebo v detskej izbe na podlahe, kde máte viac priestoru a zložené puzzle budete môcť bez problémov odložiť. Puzzle stavajte na niečo pevnejšie, čo vám uľahčí manipuláciu s nimi – odporúčame kartónový papier, poprípade výkres ideálnej veľkosti.

Opatrne pred malými deťmi

Ak máte malých štvornožkujúcich objaviteľov, môže sa stať, že stačí chvíľka nepozornosti a váš drobček si môže vložiť do úst dielik puzzle. Dávajte pozor a urobte všetko pre to, aby na puzzle vaše dieťa nedočiahlo. V tomto prípade vám ich odporúčame stavať na písacom stole, na ktorý batoľa nedočiahne. Ak už máte väčšie dieťa, kúpte mu klasické drevené puzzle, ktoré majú síce menej dielikov, ale zato sú tieto dieliky väčšie, čiže dieťatku neublížia. Menším detičkám odporúčame vkladacie drevené puzzle. Dieťatko sa učí, zlepšuje si motoriku.

Dlhé zimné večery vám budú už onedlho robiť spoločnosť. Využite tento depresívny čas, kedy sa stmieva zavčasu na stavanie rôznych puzzle. Táto hračka je vhodná pre všetky vekové kategórie. Zlepšuje pamäť, motoriku a udržuje váš mozog zdravý.