Kniha – dôverná spoločníčka na cesty

Kniha – dôverná spoločníčka na cesty

Obdobie letných dovoleniek ešte stále trvá a ak vás ešte len čaká let do vysnívanej dovolenkovej destinácie, máme pre vás skvelý typ na dôverného spoločníka, či spoločníčku. Je ňou kvalitná kniha, ktorá vám bude robiť spoločnosť na pláži, v lietadle, ale aj na hotelovej izby počas obedňajšieho oddychu. 

Spratná aj do príručnej batožiny 

Ak vás čaká dlhý let, skrátite si ho čítaním dobrej knihy. Knihu ľahko zmestíte aj do príručnej batožiny a nemusíte si tak kupovať časopisy, ktoré sa vám pokrčia. Skráti vám dlhé chvíle čakania na letisku a spríjemní vám chvíle na pláži. 

Ak sa vám predsa len nechce brať knihu, môžete využiť možnosť kúpy e-knihy. Získate jej online verziu do svojho smartfónu a ušetrite tak miesto nielen v príručnej batožine, ale aj v cestovnom kufri. 

Neprečítate ju tak rýchlo ako časopis 

Ak ste knihomoľka, tak áno, ale vo väčšine prípadov vám vydrží dlhšie ako časopis s množstvom obrázkov a minimom textu. Väčšina z nás si berie so sebou oddychovú literatúru. Ženy romány, muži sci-fi knihy. Čudovali by ste sa, ale niektorí ľudia si neberú takúto literatúru, ako sme spomínali, ale brávajú si napríklad anglickú odbornú literatúru. Sčasti im to pomôže oprášiť si anglické slovíčka. Táto literatúra však mnohým prináša to, čo niektorým motivačná literatúra alebo romány. 

Kniha je a vždy bude dôvernou spoločníčkou každého z nás. Vezmite si jednu – dve knihy so sebou a spríjemnite si dni oddychu práve čítaním kvalitnej literatúry. Konečne budete mať čas sadnúť si ku knihe, bez toho, aby vás rušili deti, museli ste upratovať domácnosť, alebo utekať do obchodu. Budete tu len vy a ona.

Ak nečítate, začnite. Je dokázané, že knihy pomáhajú udržiavať náš mozog v dobrej kondícii a vyvolávajú pocity šťastia a spokojnosti. 

Ak už máte všetky knihy prečítané, neváhajte a zájdite si do kníhkupectva. Ak nestíhate, pokojne si knihu objednajte cez internet a dajte si ju doviezť až k vám domov.