Význam sviečok a trochu „mágie“

Význam sviečok a trochu „mágie“

Blížia sa „dušičky“, o chvíľu budeme skladať úctu svojim zosnulým a zapaľovať pri tom sviečky. Tento zvyk je taký samozrejmý a bežný, že si ani neuvedomujeme obrovský význam horiaceho plameňa na pomníku. Oheň má tvorivú energiu a prináša svetlo. Symbolizuje zrod života, ale aj očisťuje. Zapálením sviečky prejavíme úctu a naše prosby a modlitby sa tak prenesú do vyšších sfér.

Nie je to len sviečka

Okrem nenahraditeľnej romantickej atmosféry vytvára v ľuďoch príjemné pocity a plamienok spaľuje negatívnu energiu v priestore. Môžete tomu veriť, aj nemusíte, avšak niekedy je najlepšie rozum nepočúvať a nechať sa iba tak unášať. Oheň má ochranný charakter už od nepamäti. Dopĺňa vášeň, množí optimizmus, prináša silu a vitalitu. Napomáha „zapáliť“ sa pre danú činnosť a zotrvať.

Keď sa ráno zobudíte a potrebujete načerpať sily do nového dňa alebo po príchode domov z práce, či večer pri relaxovaní – sviečka sa hodí pri každej príležitosti. Bez ohľadu na to, aký je deň, či svieti slnko alebo sa na nás cez okno díva mesiac, nevnímajúc naše nálady – sviečka sa o nás starostlivo postará. Keď sme šťastní, naše pocity znásobí a keď prežívame bôľ, to negatívne spáli. Navyše náš domov naplní nádhernou vôňou a povzbudí naše zmysly.

Vyskúšajte

Klásť ruky nad plamienok sviečky a zistiť pri tom náš aktuálny fyzický či duševný stav – to nie je žiadne čarovanie ani mágia. Je to bežná vec, ktorá sa praktizuje a spôsobuje neveriacim údiv. Nadšenci duchovných sfér potvrdia, že skutočná sila je v jednoduchosti. Všetci v sebe nosíme dary poznania i samoliečby. Je to jednoduché. Priložte svoje ruky v bezpečnej vzdialenosti nad plameň horiacej sviečky a vykonávajte jemný krúživý pohyb. O chvíľu sa pozrite na svoje dlane. Keď budú čierne od dymu a navyše budete cítiť zápach, znamená to, že ste mali v sebe negatívnu energiu. Sviečka má schopnosť „vytiahnuť“ ju z vás.

Pokus s tromi farbami

Zapáľte súčasne tri sviečky. Jednu ružovú, ktorá symbolizuje lásku, partnerstvo, vzťahy. Jednu bielu, ktorá zastupuje vás a jednu modrú, ktorá sa týka duchovných sfér, komunikácie a poznania. Nechajte ich úplne dohorieť a popri tom ich pozorujte. Tento rituál očistí váš priestor a navyše ukáže, čoho máte dostatok a čo vám chýba. Keď zhorí najrýchlejšie ružová, znamená to problémy v láske. Ak rýchlejšie zhorí tá biela, tak pravdepodobne riešite so sebou nejaký problém buď vy, alebo niekto v domácnosti. Rýchle horenie modrej znázorňuje, že prebieha u vás nesprávna komunikácia, panuje disharmónia alebo jeden z členov rodiny potrebuje podporu v určitom sebarozvíjaní.

Tieto tri sviečky s konkrétnymi farbami vám prečistia vašu auru a zbavia váš príbytok od zlej energie.