Základné rady k zariaďovaniu študentskej izby

Základné rady k zariaďovaniu študentskej izby

Zariaďovať izbu pre tínedžera je diametrálne odlišné od zariaďovania izby pre dieťa. Priestor na hranie musí uvoľniť miesto priestoru na štúdium, posteľ je už väčšia a taktiež oblečenie už zaberá viac miesta, takže si bude vyžadovať viac úložného priestoru. A určite vám do toho bude váš tínedžer aj viac „kecať“.

Priestor na štúdium

Začneme priestorom na štúdium. K základnému nábytku pre mládež patrí jednoznačne písací stôl. Ten by mal poskytovať dostatok priestoru na umiestnenie počítača, či notebooku a aj potom poskytovať priestor na samotné štúdium.

Okrem toho je potrebný aj úložný priestor pre rôzne školské potreby a podobné veci. Ak ho neposkytuje samotný stolík, vyrieši to polička nad ním. Moment, zabudli sme na svetlo! Prísun prirodzeného svetla sa vyrieši vhodným umiestnením písacieho stolíka, ale rozhodne bude potrebná aj stolná lampa. Ak na ňu priamo na stole nezvýši priestor, vyberajte takú, ktorú bude možné upevniť na stenu.

Prejdime teraz k súčasti študentskej izby, na ktorej rozhodne nešetrite. Ide o stoličku k písaciemu stolu. Keďže na nej bude vaše dieťa tráviť nemalé množstvo času, rozhodne by mala spĺňať vysoké nároky na ergonómiu. Predsa len aj keď už doma nemáte batoľa, váš potomok je stále vo vývine a správne sedenie je pre vyvíjajúci sa organizmus nevyhnutné. A nebojte sa, kvalitná nastaviteľná stolička vydrží roky, takže pôjde o investíciu, ktorá sa oplatí.

Priestor na oddych a úložný priestor

S dôrazom na kvalitu a zdravotné aspekty treba vyberať aj matrac pre posteľ vášho tínedžera. Čo sa postele samotnej týka, ideálnou voľbou bude taká, ktorá poskytne úložný priestor. Minimálne na uloženie vankúša a paplóna, aby bol cez deň na posteli priestor na relax.

A na záver tu máme úložný priestor na oblečenie a ďalšie veci (mimo tých, ktoré budú uložené v rámci písacieho stola). Dôležité je to s úložným priestorom neprehnať, aby študentská izba nepôsobila preplnene. Ak to inak nepôjde, poobzerajte sa po praktickom nábytku do chodby, ktorý tiež môže poskytnúť úložný priestor pre časť vecí vášho dieťaťa, ktoré sa mu nezmestia priamo do izby.

Zdroj obrázka:

Autor: MeganBetteridge / Stock.adobe.com