Ako si poradiť s nedostatkom miesta pri zariaďovaní malej kúpeľne?

Ako si poradiť s nedostatkom miesta pri zariaďovaní malej kúpeľne?

Zariaďovanie kúpeľne vie byť naozaj náročnou úlohou ak ide o kúpeľňu malú, čo je prípad drvivej väčšiny kúpeľní v starších bytoch. Zvládnuť sa to však dá, len možno budete potrebovať radu, či dve. A presne pár rád je to, čo pre vás k tejto problematike máme.

Sprcha, úložný priestor v okolí umývadla a čo s práčkou a sušičkou?

Začneme práčkou, prípadne aj sušičkou. Časť priestoru získate ich umiestnením na seba, prípadne kúpou kombinovanej práčky a sušičky. A všetok priestor, ktorý by tieto dva spotrebiče zabrali, ušetríte tak, že ich umiestnite mimo kúpeľne. Samozrejme ak je to u vás doma možné.

Prejdime k večnej dileme týkajúcej sa voľby medzi vaňou a sprchovým kútom. Nech sú vaše preferencie akékoľvek, objektívne zaberie sprchový kút menej priestoru. Keď k tomu pridáte sklopné dvere, resp. zásteny, získate extra priestor v čase, keď sprchový kút využívať nebudete. Samozrejme, v súčasnosti na trhu nájdete aj praktické riešenia pre ľudí, ktorí sa nechcú vzdať vane, ale čo sa týka šetrenia priestoru, sprchový kút na tom bude vždy lepšie.

Prejdime k umývadlu. V malej kúpeľni nie je príliš priestor na nejaké dizajnové „kreácie“, maximálne tak pri moderných vodovodných batériách. Zvoľte preto umývadlo jednoduchých tvarov. Určite by ste si mali vybrať upevnenie na pult, či možno ešte lepšie, na skrinku pod umývadlo. Získate tak aj úložný priestor.

Bidet nemusí byť samostatný a úložný priestor môžete ťahať do výšky

Túžite po bidete? Ak nemáte samostatné WC, išlo by o ďalšiu vec, ktorá by zaberala miesto v kúpeľni. Na trhu však existujú aj kombinácie štandardného WC a bidetu. Ide o riešenie, ktoré vám nezaberie viac priestoru, než samotné WC, ktoré by ste tak či tak museli do kúpeľne vtesnať.

Úložný priestor sme už spomenuli v súvislosti so skrinkou pod umývadlo. Ten vám však zrejme stačiť nebude. A dá sa vôbec mať v malej kúpeľni dostatok úložného priestoru? Samozrejme, stačí využiť výšku miestnosti. Či už formou úzkych, ale vysokých skriniek, alebo políc, ktoré zavesíte na stenu a na podlahe vám žiaden priestor uberať nebudú.

Zdroj obrázka:

Autor: zatevakhin / Stock.adobe.com