Zažite naozaj výnimočný kúpeľný pobyt v Turčianskych Tepliciach

Zažite naozaj výnimočný kúpeľný pobyt v Turčianskych Tepliciach

Aj keď je leto hlavne obdobím dovoleniek pri mori, niekedy človek okrem oddychu samotného potrebuje urobiť aj niečo viac pre svoje zdravie. A presne na to je vhodné absolvovať nejaký kúpeľný pobyt.

Výnimočne liečivá termálna minerálna voda

Keďže na Slovensku máme naozaj veľa kúpeľov, vybrať si kúpeľný pobyt podľa vašich predstáv nebude problém. Napríklad sa môžete vybrať do luxusných Zlatých kúpeľov v Turčianskych Tepliciach. Tie poskytujú svoje služby samoplatcom aj klientom, ktorí prichádzajú ako poistenci na predpis od lekára.

Podobne ako v iných kúpeľoch aj v Turčianskych Tepliciach zohráva pri liečení pacientov hlavnú úlohu vodoliečba. Turčianska termálna minerálna voda má výnimočné liečivé účinky. Vďačí za to nadpriemerne vysokému obsahu minerálnych látok, ktorý je až 1 524 mg/l (za liečivý sa minerálny prameň považuje už keď obsahuje 1 000 mg/l). Má tak široké spektrum liečivých účinkov.

Liečba zlatom a ďalšie procedúry

Už ste rozmýšľali, prečo to označenie „zlaté“ v názve turčianskych kúpeľov? Okrem toho, že vás tu čaká naozaj kráľovská starostlivosť, akú si tu v minulosti dopriala aj šľachta z celého Uhorska, Poľska aj Sedmohradska, Zlaté kúpele Turčianske Teplice sú výnimočné aj unikátnymi kúrami, pri ktorých sú využívané blahodárne účinky, ktoré zlato má na vyživenie tkanív a na pokožku.

Samozrejme ako sa od naozaj výnimočných kúpeľov čaká, Turčianske Teplice vám počas vášho liečivého kúpeľného pobytu ponúknu aj iné druhy procedúr. Tešiť sa môžete na termoterapiu, masážne procedúry, fyzioterapiu, návštevu sáun, elektroliečbu a taktiež plynové procedúry.

Súčasťou kúpeľov je aj aquapark, ktorý ocenia najmä rodiny s deťmi. Rodičia si dosýta oddýchnu a deti sa poriadne zabavia na nespočetnom množstve vodných atrakcií. V samotných Turčianskych Tepliciach potom môžete nájsť dostatok kultúrneho vyžitia a ak máte radi aktívnejší oddych, okolie Turčianskych Teplíc ponúka veľa možností na rôznorodé výlety.

Zdroj obrázka:

Autor: BGStock72 / Stock.adobe.com