Prečo sú Piešťany ideálnou destináciou na kúpeľný či wellness pobyt?

Prečo sú Piešťany ideálnou destináciou na kúpeľný či wellness pobyt?

Aj keď zdravotníctvo rozhodne nepatrí k pozitívam našej krajiny, v otázke starostlivosti o zdravie máme predsa len niečo, s čím sa môžeme chváliť: množstvo kúpeľov, v ktorých sa liečia rôzne zdravotné problémy.

Termálna minerálna voda a unikátne bahno

Výnimkou nie sú ani Piešťany, ktoré sú dokonca medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb. Zároveň ide o pekné mesto s príjemnou atmosférou, vďaka čomu sú kúpeľné a wellness pobyty Piešťany veľmi obľúbené.

Kúpele Piešťany sa špecializujú na choroby pohybového aparátu, kostí, svalov, či na celkové zlepšenie riadenia pohybových funkcií. Ako to v kúpeľoch býva zvykom, na liečbu sa používajú unikátne pramene termálnej minerálnej vody. Tá piešťanská má vysoký obsah síry a sírovodíka s vysokou konštantnou teplotou.

Unikátom sú však zdroje liečivého sírneho bahna, ktoré vzniká v miestach vyvierania termálnej minerálnej vody. Ďalej je technologicky spracovávané a jeho účinky pri liečbe uvedených chorôb sú naozaj výborné.

Hotel, ktorý vám ponúkne všetko, čo budete potrebovať

Keďže ide o vyhľadávané kúpeľné mesto, o kvalitné ubytovacie zariadenia nie je v Piešťanoch núdza. Jedným z nich je aj Hotel Park Piešťany. Vďaka tomu, že sa nachádza v mestskom parku, si v ňom môžete užiť pobyt ako v prírode bez toho, aby ste opustili mesto.

Poloha hotela je priam vynikajúca, nachádza sa 500 metrov od vstupu na Kúpeľný ostrov a len zhruba 5 minút chôdze od historického centra Piešťan, ktoré môžeme smelo zaradiť medzi tie najkrajšie na Slovensku. Hotel Park je už svojou polohou doslova predurčený na to, aby ste v ňom zažili dokonalý oddych a regeneráciu.

Pre hostí je k dispozícii 103 komfortných izieb, krytý bazén s prístupom na letnú terasu, wellness aj zdravotná časť, hotelové fitko, reštaurácia, kaviareň a na šiestom poschodí obľúbený Sky Bar s výhľadom. Treba vás vôbec ešte ďalej presviedčať?

Zdroj obrázka:

Autor: PeterVrabel / Shutterstock.com