Ešte ste tento rok neboli pri mori? Nezúfajte, času máte stále dosť

Ešte ste tento rok neboli pri mori? Nezúfajte, času máte stále dosť

Aj keď o konci leta ešte nemôže byť reč, treba uznať, že jeho značnú časť už máme za sebou. Ak ste tento rok ešte neabsolvovali dovolenku pri mori alebo dokonca ešte nemáte ani žiadnu rezervovanú, je pravý čas to zmeniť.

Juh Turecka môžete navštíviť aj v septembri

Našťastie existuje množstvo lokalít, kde si môžete letnú dovolenku vychutnať aj neskôr a nie len v júli, či začiatkom augusta. Medzi takéto lokality patrí aj Turecko. Na dovolenku do Turecka ročne odcestuje veľké množstvo Slovákov, čo ju radí medzi tie úplne najobľúbenejšie lokality našincov.

Keďže Turecko má veľkú rozlohu, v rôznych lokalitách tu je rôzna klíma. Vycestovať do Turecka (bez ohľadu na lokalitu) sa nemusíte báť ani počas celého augusta. Severné a severovýchodné pobrežie Turecka však už na jesennú dovolenku nemusia byť ideálnymi.

Ak však nestíhate do Turecka vycestovať ešte v auguste, nemusíte zúfať. Ak si vyberiete niektorú z destinácii na južnom pobreží, môžete očakávať vyššie teploty a tak si tu užijete dokonalú dovolenku aj v septembri.

More v Hurghade je teplé takmer celý rok

Ešte neskôr je možné užiť si dovolenku v ďalšej obľúbenej lokalite, v Egypte. Kúpať v mori sa tu bez problémov môžete až do polovice októbra, nech si vyberiete ktorúkoľvek destináciu v tejto krajine.

Samozrejme, keď si Egypt „rozoberiete“ na menšie celky, nájdete oblasti, ktoré sú vhodné na dovolenku takmer celoročne. Sem patrí aj obľúbené egyptské turistické centrum na pobreží Červeného mora, Hurghada.

Dovolenku v Hurghade si (azda s výnimkou zimných mesiacov) môžete užiť kedykoľvek. Záleží však aj na vašich preferenciách, čo sa teploty vzduchu a hlavne mora týka. Pre niekoho budú vhod aj jarné mesiace, počas ktorých je teplota mora v Hurghade 22 – 24°C. Pre iných to môže byť málo a tak bude pre nich vhodnejšie navštíviť Hurghadu počas hlavnej turistickej sezóny, prípadne na jeseň, keď je more stále dostatočne vyhriate.

Zdroj obrázka:

Autor: Wallenrock / Shutterstock.com