Túžite po menšom oddychu? Vyrazte na chatu na Liptov

Túžite po menšom oddychu? Vyrazte na chatu na Liptov

Boli vôbec Vianoce? Niežeby sme si to nepamätali, ale ubehli ledva dva mesiace a po energii z vianočného oddychu niet ani stopy. A keď sa človek pozrie do kalendára a zistí, že obdobie letných dovoleniek je ešte ďaleko, je to na zaplakanie.

Nebudete musieť robiť nič, len si vychutnávať čerstvý vzduch

Chcelo by to dať si aspoň na chvíľu pauzu od strastí a povinností bežných dní a rezervovať si peknú chatu na víkend niekde uprostred prírody, kde zažijete naozaj pokojnú a oddychovú atmosféru. A ten čerstvý vzduch!

Ak sa vám takáto predstava pozdáva, zamierte na Liptov. V tomto regióne totižto nájdete presne takéto lokality. Nebudete tak mať problém nájsť chatu v nádhernom prostredí, akú liptovská príroda ponúka.

Môžete tak stráviť víkend, počas ktorého nebudete mať žiadne povinnosti, len si dokonale oddýchnuť. Kľudne ho celý strávte pri krbe vychutnávaním si zvukov praskajúceho ohňa. A môžete mať celý čas vyložené nohy.

Alebo chcete spoznať región?

Ak však preferujete aspoň trochu aktívnejší oddych, Liptov ponúka aj množstvo „atrakcií“, ktoré vás určite zaujmú. Čo takto navštíviť pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry Vlkolínec? Výnimočnosť tohto miesta potvrdzuje aj fakt, že Vlkolínec je zapísaný v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

V obci Liptovská Osada nájdete bývalý husitský kostol, ktorý ešte do roku 2017 patril Cirkvi československej husitskej ako jediný na Slovensku. Momentálne ho vlastní samotná obec. Na prvý pohľad zaujme svojou štíhlou vysokou vežou, na ktorej vrchu sa vyníma symbol kalicha.

Ani deti sa na Liptove nebudú nudiť. Navštíviť môžete s nimi hlavné mesto všetkých detí, Donovalkovo, kde sa do sýtosti zabavia. Alebo s nimi môžete preskúmať Habakuky, ktoré sú miestom, kde ožíva svet slovenských ľudových rozprávok.

Zdroj obrázka:

Autor: zedspider / Shutterstock.com