Zvládnite zariaďovanie nového bytu bez zbytočných chýb

Zvládnite zariaďovanie nového bytu bez zbytočných chýb

Kúpili ste si starší byt, resp. holobyt a v blízkej dobe ho plánujete zariaďovať? Skôr, ako sa pustíte do hľadania firmy a zariadenia do domácnosti, mali by ste si uvedomiť, že si musíte určiť jeden konkrétny štýl, ktorého sa budete držať a nevytvoríte si z priestoru jeden veľký chaos nábytku a doplnkov rôznych štýlov a veľkostí. Odporúčame vám dať si vytvoriť návrh interiéru. 

Dizajnové návrhy interiéru 

Mnohí ľudia si nevedia vynachváliť dizajnové návrhy interiéru od interiérových štúdií. Iní si zase zariadia interiér sami. Avšak práve dizajnové návrhy interiéru vám ukážu, ako bude váš interiér vyzerať s konkrétnym nábytkom a doplnkami po zariadení/rekonštrukcii. Uvidíte interiér vášho bytu skôr, ako vôbec začnete s rekonštrukciou. V podstate vám ukáže aj nedostatky a po dohode s interiérovým štúdiom sa dohodnete na zmene skôr, ako by vás mohla rekonštrukcia finančne zruinovať. 

Za návrh interiéru si zaplatíte, to je samozrejmosť. Pomôže vám to ale odhaliť prípadné chyby skôr, ako do niečoho investujete a neskôr zistíte, že sa vám to do priestoru absolútne nehodí. Ak si chcete váš byt zariadiť jednoducho a pekne, dajte si vytvoriť návrh interiéru na mieru vášho bytu. 

Najdrahšia bude kuchyňa 

Najviac peňazí vám po kúpeľni zhltne kuchyňa. Od tejto miestnosti budete vyžadovať, aby bola vzdušná a funkčne zariadená. Potrebujete priestor na skladovanie potravín, prípravu jedál, ale aj na konzumáciu. Ak disponujete väčším priestorom, určite si dajte vyrobiť ostrovček. V kuchyni vám nesmie chýbať priestor na pestovanie byliniek v kvetináčoch, veľká chladnička, šporák, mikrovlnka a dostatočný úložný priestor na odkladanie riadov. Dajte si vyrobiť minimalistickú kuchyňu na mieru, ktorá vám bude nielen veľkosťou, ale aj farebným prevedením pasovať do daného priestoru. 

Odporúčame vám interiér zariaďovať v prírodných farbách a inšpirujte sa minimalistickým štýlom. Čisté línie sú momentálne IN a určite budú aj o pár rokov. Kvetované vzory, sivá a biela farba, škandinávske minimalistické konferenčné stoly, svetlý masívny nábytok – to by nemalo chýbať ani u vás doma.