Aj bývanie v paneláku nemusí byť také zlé

Aj bývanie v paneláku nemusí byť také zlé

Bývanie v rodinných domoch je aj napriek migrácii mladých ľudí do miest stále veľmi obľúbené. Mladé rodiny však radšej uprednostňujú bývanie v meste. Nielenže budú mať blízko do práce, do barov, obchodných domov, ale nebudú mať starosti spojené so starostlivosťou o záhradu a rodinný dom. Bývanie v paneláku nie je také zlé, ako sa môže spočiatku zdať.

Možnosť pestovať si bylinky a zeleninu aj na balkóne

Väčšina panelákov má aj keď nie veľké, ale aspoň nejaké balkóny. Majiteľom bytov balkóny umožňujú tráviť čas na čerstvom vzduchu bez toho, aby opustili svoju nehnuteľnosť aj keď sa balkóny nikdy nemôžu porovnávať so záhradami, umožňujú majiteľom vypestovať si bylinky a nejakú zeleninu. Závesné kvetináče a kovové stojany na kvety poskytnú priestor na pestovanie byliniek a základnej zeleniny, ako paradajok, paprík, reďkvičky.

Starostlivosť správcu

Starostlivosť o rodinný dom a záhradu musíte riešiť sami, kdežto v paneláku to má na starosti správca bytového domu. Ak sa vám práca správcu bytového domu nepozdáva, resp. komunikácia s ním sa čoraz viac komplikuje, kedykoľvek máte právo navrhnúť výmenu súčasného správcu bytového domu za nového.

Správcovia bytových domov sa vám starajú o zimnú údržbu, starostlivosť o výťahy a upratovanie. Poteší vás predovšetkým to upratovanie spoločných priestorov a schodov do panelákov.

Palivo na vykurovanie

Bývanie v paneláku ponúka aj takúto výhodu. Každý majiteľ rodinného domu musí cez najväčšie horúčavy, kedy by ľuďom žijúcich v bytoch ani len nenapadlo, zháňať palivo na vykurovanie nehnuteľnosti. Musia odhadnúť, koľko spotrebujú, zato ľudia žijúci v panelákoch vidia spotrebu za celú zimu až keď príde ročné vyúčtovanie nájomného, kde je napísané, koľko energie sa minulo na vykurovanie.

Aj bývanie v paneláku nemusí byť zlé. Okrem toho, že budete mať podstatne menšiu plochu na upratovanie, budete odbremenení od zháňania paliva na vykurovanie.