Ako byť dámou

Ako byť dámou

Doma v teplákoch a fľakatom tričku, no na ulici ako sebavedomá dáma? Nie, milé priateľky! Ak túžite byť naozaj pravou dámou, vyžaduje si to radikálnu zmenu v imidži aj vašom správaní.

Takú by chcel doma každý

Dámu spoznáte už na prvý pohľad. Nezláka vás výrazne sfarbeným oblečením alebo doplnkami a už vôbec nie výstrihom až po pupok. Je to sila osobnosti a vyžarovanie, čo robia z každej ženy jedinečnú osobnosť, dámu, ktorá sa vie správať. Zabudnite na vyťahané tepláky, ktoré nosíte v súkromí. Či žijete, alebo nežijete s partnerom, mali by ste byť aj doma upravená tak, že ak by vám pred dverami zazvonil trebárs televízny štáb, nehanbili by ste sa za svoj zjav. Nehovoriac o tom, že nikdy neviete, čo sa môže stať. Čo ak si zlomíte nohu a odvezú vás do nemocnice? Rada našich mám hovorí, že dáma by mala mať na sebe poriadnu spodnú bielizeň a tiež by nemala zabúdať na pravidelnú depiláciu. Ani mastné vlasy, pleť plná nedokonalostí či nechty volajúce o pomoc by vám bod do tabuľky nepridali. Len čo si všimnete, že nie ste stopercentne upravená, pustite sa do nápravy. Správna dáma si vždy vyčlení čas na to, aby sa postarala o svoj zovňajšok. Má nevtieravý mejkap, krásne vonia a potrpí si na čisté a voňavé oblečenie a obuv. Telo dámy, samozrejme, „nezdobí“ žiadne tetovanie ani pírsing.

Decentná a spoľahlivá

Sukňa je odev, ktorý ženám veľa mužov závidí. Ženám sú sukne veľmi prirodzené, v teplom i chladnom počasí sa dá natrafiť na kúsky, ktoré sa postarajú o optimálnu tepelnú pohodu. Pravá dáma však nezabúda na silonky, nech je akokoľvek horúco a aj keď si natiahne krátke nohavice. Ak ju požiadate o vreckovky, vždy ich pri sebe má, a možno prekvapí aj balíčkom vlhčených utierok. Keď kráča do práce, je vystretá a neotáča sa za každým hvizdnutím. Počas chôdze svoj zjav nekontroluje v zrkadielku, nenatiera si pery, nepije, neje a nežuje žuvačku, a už vonkoncom nie pri rozhovore s druhými. Na dohodnuté schôdze nemešká a nikdy si neprekladá cez seba nohy, zvlášť keď má oblečenú sukňu. Dámu však spoznáte aj podľa slovníka a obsahu jej výpovedí. Samozrejmosťou je absencia vulgarizmov. Ak chcete byť dámou, dôkladne zvážte, čo druhým zavesíte na nos. Určite by ste sa nemali nechať uniesť ohováraním či detailným opisovaním vášho súkromia a všetkého, čo vám práve blúdi hlavou. Keď už niečo poviete, nech to stojí za to. Uvidíte, ako pozitívne vaše správanie prijme okolie.