Ako naplánovať dokonalú svadbu?

Ako naplánovať dokonalú svadbu?

Zásnuby sú krásnym a zároveň nezabudnuteľným okamihom, kedy sa všetko od základov zmení. Zrazu sa stávate partnerovou snúbenicou.

Ak práve uvažujete nad plánovaním svadby, ako naplánovať dokonalú svadbu?

Termín a miesto

Ako prvé si vyberte termín. Ak máte nejaký špeciálny termín, v ktorý by ste chceli mať svadbu, nájdite vhodné priestory, kde sa vo vašom okolí pravidelne organizujú svadby a zistite si, či majú ešte voľný termín.

Ak ho nemajú voľný, jednoducho sa budete musieť prispôsobiť. Termíny sa veľmi rýchlo míňajú a niekedy sú rezervované viac ako rok vopred. Všetko záleží od toho, ktoré priestory si vyberiete.

S rezerváciou príliš neváhajte, pretože by vás mohol niekto iný predbehnúť.

Sobáš v kostole

Aby ste nezabudli, akonáhle si zarezervujete termín a priestory, v prípade, že budete mať sobáš v kostole, choďte za kňazom a dohodnite si termín aj v kostole. Môže sa stať, že si nebudete môcť vybrať vhodný čas, preto to radšej neodkladajte a budete mať možnosť výberu času sobáša.

Fotograf a hudba

Akonáhle už budete mať vybratý termín, miesto a dohodnutý sobáš v kostole, odporúčame vám hľadať si dobrého svadobného fotografa a kapelu/ DJ-a. Možno budete mať problém nájsť niekoho voľného vo vašom okolí, no vždy je možnosť najať si fotografa a kapelu/DJ-a zo vzdialenejších miest. Počítajte však s tým, že sa budete musieť uspokojiť s niekým iným a nevyberiete si toho, po kom ste dlhšie túžili.

Svadobné obrúčky

Ešte si ich nemusíte kupovať, stačí pár mesiacov pred svadbou. Musíte si však spraviť prieskum v klenotníctvach a nájsť si svojich favoritov medzi svadobnými obrúčkami. Kvalitné svadobné obrúčky by vám mali vydržať celý život, preto na nich nešetrite.

Keď už budete mať vybraté klenotníctvo a konkrétne svadobné obrúčky, potom sa dohodnite na predajni, kedy stačí prísť si objednať obrúčky, aby boli vyhotovené na svadbu. Nezabúdajte, že prsty vám môžu zhrubnúť, alebo naopak môžu byť tenšie ako sú teraz. Vyčkajte s objednaním a dohodnite sa, kedy stačí prísť.