Ako prekonať strach a naučiť sa dobre šoférovať?

Ako prekonať strach a naučiť sa dobre šoférovať?

Vodičský preukaz je v súčasnosti taký dôležitý, ako napríklad občiansky preukaz. Automobil nám pomáha dostať sa z bodu A do bodu B bez toho, aby sme museli chodiť večne meškajúcou autobusovou a vlakovou dopravou. Ako ale prekonať strach a naučiť sa dobre šoférovať? 

Myslite na potrebnosť vodičského preukazu 

Ak je vaše pracovné pôsobisko mimo mesta a obce, kde bývate, musíte riešiť komplikovanú prepravu z domu do práce. Ak ale absolvujete kurz v autoškole a kúpite si vlastné auto, podstatne rýchlejšie sa presuniete z domu do práce a opačne. Ak sa rozhodnete prihlásiť do autoškoly na kurz, výrazne si tak uľahčíte život. Najprv sa vám to možno nebude zdať, ale už pár týždňov po absolvovaní kurzu v autoškole a získaní vodičského preukazu zbadáte ten rozdiel. 

Majte pri sebe niekoho, kto vám poradí

Čerství majitelia vodičského preukazu majú pochopiteľne strach vyjsť na cesty úplne sami. Ak do tejto skupiny patríte, vezmite si so sebou niekoho, na koho sa môžete na 100% spoľahnúť – komu dôverujete a veríte, že vám v prípade, že nebudete vedieť, ako zareagovať na situáciu na cestách, poradí. Keď už vám všetko pôjde od ruky, môžete jazdiť sami. Ak ale nemáte nikoho, kto by bol pri vás, kým by ste sa zdokonalili v jazdení, vyskúšajte zopár kondičných jázd. 

Nevšímajte si vodičov, ktorí na vás trúbia 

Začínajúcich vodičov častokrát rozhodí práve reakcia ostatných nedočkavých vodičov. Neriešte trúbiacich vodičov a venujte sa jazde. Nedisciplínovaní vodiči trúbiť budú, ale vás to samozrejme nemusí trápiť, ak dodržiavate predpisy a držíte sa vo svojom pruhu. Zároveň vás chceme upozorniť, aby ste nešli až príliš pomaly. Treba si nájsť optimálnu rýchlosť. 

Ak chcete prekonať strach z jazdenia a naučiť sa dobre šoférovať, držte sa vyššie spomínaných rád. Odporúčame vám jazdiť hlavne doobeda cez víkendy – ideálne v nedeľu. Vtedy je menšia premávka.