Ako sa zbaliť na letnú dovolenku k moru?

Ako sa zbaliť na letnú dovolenku k moru?

Už aj vy sa neviete dočkať letnej dovolenky a už netrpezlivo odrátavate dni do odletu do vašej vysnívanej destinácie? Letná sezóna sa pomaly, ale isto onedlho začne a ak aj vás čaká tento rok letná dovolenka za hranicami republiky, mali by ste vedieť, ako sa zbaliť aby vám nič nechýbalo, ale zároveň aby vám kufor nepraskal vo švíkoch.

Kombinujte vrchné a spodné diely

Aby ste si nezobrali celý obsah vášho šatníka, vytvorte si kombinácie jednotlivého oblečenia – vrchný diel a spodný diel. V kufri by vám jednoznačne nemali chýbať letné maxi šaty, najlepšie z kvalitnej organickej bavlny a ak vám nevadí priplatiť si za letné šaty, tak vám odporúčame zobrať si letné šaty vyrobené z kvalitného ľanu. Zrátajte si počet dní, ktoré strávite pri mori a myslite aj na večerné prechádzky. Zoberte si aj napríklad hrubší kardigán alebo teplejšiu dámsku mikinu. 

Zamyslite sa, skutočne potrebujete desať kusov kraťasov, desať tielok a desať dámskych tričiek s krátkymi rukávmi? Už pri nákupe nového oblečenia sa zamyslite, či sa vám k niečomu, čo máte v šatníku, aj hodí. Vytvárajte zaujímavé kombinácie a uvidíte, že na každej fotke z dovolenky budete vyzerať očarujúco. Navyše, oblečenie, ktoré prepotíte, si môžete preprať aj v hotelovej izbe a za hodinu ho máte opäť suché.

Vyberajte oblečenie, ktoré nebude vadiť vašej spálenej pokožke

Na dovolenku si brávajte vzdušné, najlepšie bavlnené oblečenie, ktoré vás ochráni pred UV žiarením a zároveň vás nebude dráždiť, keď sa spálite. Nesmú chýbať jednofarebné tenké tričká s krátkym rukávom, pohodlné látkové a džínsové kraťasy a samozrejme nesmú chýbať ani farebné šaty.

 Na týždňovú letnú dovolenku vám vystačia jedny letné šaty, dva páry plaviek, dve – tri univerzálne jednofarebné tielka (jedno môže byť vzorované), dve – tri bavlnené krátke tričká, dvoje látkové kraťasy, jedny džínsové kraťasy, jednu mikinu a tepláky (pre každý prípad), jedny šľapky, jedny sandále s kvalitnou podrážkou, jedny tenisky (tie využijete na fakultatívne zájazdy, na prechádzky po meste), sedem nohavičiek a dve kvalitné podprsenky.