Asi som v tom!

Asi som v tom!

Kým jedna je nadšená, pre druhú to môže znamenať akýsi koniec života. Tehotenstvo! Buď dávno vytúžené alebo úplne prekvapivé a možno aj neočakávané. Keď spozorujete tieto príznaky, radšej utekajte do lekárne pre tehotenský test.

Mešká mi to

Vynechanie menštruácie je rozhodne najväčší signál, že čosi visí vo vzduchu. Je pravda, že niekedy zvykne pár dní meškať a to najmä v období, kedy vstúpi do nášho života stres, choroba, vyčerpanie alebo akékoľvek zmeny, či už prostredia alebo veľké teplotné výkyvy. Telo iba prirodzene reaguje a je v strehu. Čo všetko však predchádza jej meškaniu, ak ste naozaj v tom?

Som nejaká iná

Nie som to ja alebo cítim sa ako na inej planéte – aj toto sú slová, ktoré budúce mamičky zvyknú používať na samom začiatku tehotenstva. Hormóny sa totiž zhostili „úradovania“ v tele a pracujú, aby všetko dokonale klaplo. Vás to samozrejme začne vyčerpávať a badáte rôzne zmeny. Niekedy máte pocit, že by ste zaspali aj postojačky alebo plačete pri obyčajnej reklame na prací prášok. Z nenazdajky vyskočíte na svoju najlepšiu priateľku pre obyčajnú hlúposť a o pár minút je už všetko v poriadku.

Niečo by som zjedla

Prvé príznaky tehotenstva, to sú aj dobre známe tehotenské chute. Nemusíte jesť uhorku s čokoládou, ale rozhodne budete svoju chladničku navštevovať častejšie. Najmä večer zvykne budúce mamičky pochytiť „vlčí“ hlad, kedy by zjedli klobásku rovno aj s lopárikom.

Ráno, v priebehu dňa, ale aj večer býva na začiatku tehotenstva mnohým ženám nevoľno a často býva ich najlepším parťákom záchodová doska. Šťastné tie, ktoré sa zaobišli aj bez toho.

A čo káva alebo cigarety? Vraví sa a dámy aj potvrdili, že v začiatkoch prvého trimestra nemohli kávu a cigarety ani cítiť. Aj milovaný nápoj prestal byť taký chutný, radšej ho však nahradili ovocnými šťavami, ktoré im zrazu začali veľmi chutiť. Citlivosť na vône a pachy je taká výrazná, že občas budete mať problém byť v blízkosti niekoho, kto si možno zabudol dať ráno deodorant.

Hlavu hore! Zvládli to ostatné ženy a zvládnete to aj vy! J