Bezodtokové betónové žumpy – záruka trvanlivosti a pohodlia

Bezodtokové betónové žumpy – záruka trvanlivosti a pohodlia

Vlastný dom je luxus, na ktorý musíte dlho pracovať a starostlivo zvážiť všetky jeho aspekty, aby nám bývanie v ňom nerobilo problémy – dôležitou otázkou je okrem iného aj zabezpečenie efektívnej kanalizácie – pokiaľ nie je možné ho pripojiť mestskej kanalizačnej sieti, musíme sa rozhodnúť na riešení, akým je bezodtoková nádrž na odpadové vody – v tomto prípade najlepšie poslúži odolné a bezpečné betónové žumpy.

Betónové žumpy Kamal so širokým spektrom použitia

Efektívne a bezpečné skladovanie a likvidácia odpadových vôd zo súkromných nehnuteľností je zárukou pohodlného bývania – je to otázka, ktorú si treba vopred premyslieť a rozhodnúť sa pre riešenie, ktoré bude na našej nehnuteľnosti fungovať najlepšie. Bezodtokové nádrže sú najčastejšou voľbou v miestach, kde nie je možnosť napojenia na kanalizáciu, ale mali by ste ich zvoliť adekvátne svojim potrebám a venovať veľkú pozornosť ich kvalite – rozhodne sa nechceme zaoberať problém rýchlo pretekajúcej nádrže alebo dokonca netesnej nádrže.

Tesnosť nádrže je nevyhnutnou požiadavkou, ktorú nemožno podceniť – výber betónovej žumpy od renomovaného a osvedčeného výrobcu je zárukou jeho tesnosti a komfortného používania na dlhé roky. Takéto vlastnosti sú charakteristické pre betónové žumpy Kamal so širokým spektrom použitia – možno ich inštalovať na akúkoľvek nehnuteľnosť a ich rozmanitý výber Vám umožňuje presne ich prispôsobiť potrebám Vašej nehnuteľnosti.

Betónové žumpy Kamal sú vyrobené z kvalitného betónu, ktorý zaručuje tesnosť a vysokú odolnosť voči rôznym vonkajším faktorom. Typ použitého betónu sa vyznačuje zodpovedajúcimi parametrami, čo zaručuje jeho životnosť na dlhé roky. Nádrž stačí zakopať na svojom pozemku a prepojiť potrubím s domom – to robí odborná a skúsená firma.

Jedno – a dvojkomorové žumpy rôznych kapacít

Žumpa musí byť v prvom rade rozmerovo prispôsobená našim potrebám, napríklad štvorčlenná rodina si môže vybrať žumpu s objemom 10 m3 – ak tento rozmer, samozrejme, zodpovedá množstvu spotrebovanej vody členmi domácnosti. Renomovaný výrobca ponúka žumpy aj iných kapacít a je možné ich presne prispôsobiť individuálnym potrebám.

Betónové žumpy Kamal sú v prvom rade jednokomorové nádrže, aj keď čoraz obľúbenejšie sú aj dvojkomorové nádrže, pomocou ktorých si môžete na svojom pozemku nainštalovať domácu čističku odpadových vôd – je to nie len oveľa ekologickejšie riešenie, ale aj ekonomickejšie z dlhodobého hľadiska.

Aby naša domáca kanalizácia s bezodtokovou nádržou na odpadovú vodu fungovala efektívne, je potrebné žumpu pravidelne vyprázdňovať – to robia najmä mestské komunálne závody. Betónové žumpy Kamal by mali byť na pozemku aj riadne zabezpečené, aby neohrozovali ľudí a zvieratá.

foto: freepik.com