Blížia sa prázdniny – čo tak ísť na výlet do Budapešti?

Blížia sa prázdniny – čo tak ísť na výlet do Budapešti?

Kto si myslí, že Maďarsko nemá čo ponúknuť, zrejme ešte nezažil tie správne miesta a mestá. Nielen Balaton je vyhľadávaná turistická oblasť, ale aj také hlavné mesto Budapešť sa zaraďuje medzi top tipy, ktoré sa oplatí vidieť.

Budapešť je ako stvorená pre rodinky s deťmi

Jedného krásneho dňa si jednoducho sadnite do vlaku a dobrodružstvo sa môže začať. Auto nechajte doma a užite si veľkomesto so všetkým, čo k tomu patrí. Deti budú mať zážitok. Už samotná cesta vlakom bude čosi neuveriteľné. Spoznávanie sveta z iného uhla a rodinná idylka je to, čo všetci aspoň raz za čas potrebujeme zažiť. Trochu „vypneme“, odreagujeme sa a zabavíme. Budapešť je nádherná – hovoria to všetci, ktorí si okrem krásnych fotografií priniesli domov aj nezabudnuteľné spomienky.

budapest-parlament

Ryby, rybky, rybičky

Tropicarium je rozhodne prvá vec, ktorá každému napadne, keď sa povie Budapešť. A nie nadarmo. Choďte si pozrieť aligátory, žraloky, exotické plazy a iné rybičky. Toto všetko nájdete na jednom mieste, kde sa budete cítiť ako v inom svete.  Najskôr vás privíta džungľa s vodopádmi a potom sa ocitnete obklopení obrovskými akváriami, ktoré budú zľava, sprava a ešte aj nad vami.

Ak vám zachutí viac z vodného sveta, zájdite si napríklad do Aquaworldu, ktorý je doslova rajom na zemi. Zrazu sa ocitnete akoby v pralese, avšak tento bude moderný – vybavený vodnými atrakciami, saunami a s bazénmi rôznych hĺbok.

Zoo musí byť

Áno, je to tak. Keď už budete v Budapešti, vyčleňte si aspoň dve hodinky (aj to bude ešte málo) na návštevu zoologickej záhrady. Bez ohľadu na to, koľko máme rokov, zvieratá budú pre nás stále senzáciou. Dvestoročná história zoo a krásne prostredie Botanickej záhrady, chytí za srdce malých i veľkých objaviteľov.

Nezabudnite navštíviť hrad

Dostanete sa tam veľmi jednoducho – zubačkou. Opäť výnimočný zážitok, s akým sa nestretávame denne. Budínsky hrad je zapísaný v zozname svetového dedičstva Unesco a pri pohľade naň sami pochopíte, že je to nádherná historická pamiatka, na ktorú môžu byť Maďari právom hrdí. Okrem galérie a múzea sa môžete poprechádzať po nádvorí, odkiaľ získate nenapodobiteľný výhľad na celé mesto. Ak túžite vidieť ešte viac, plavba loďou je ideálne riešenie.

Rezervujte si na Budapešť aspoň 3 dni, aby ste si stihli užiť a vychutnať celý jej potenciál.